Twórcy "The Hurt Locker" pozwani o kradzież praw autorskich

Associated Press / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22The+Hurt+Locker%22+pozwani+o+kradzie%C5%BC+praw+autorskich-58631
Na pięć dni przed Oscarami atmosfera mocno się zagęszcza. Wszystkim wydawało się, że to Mo'Nique ("Precious") będzie obiektem największych skandali, a tymczasem okazało się, że to faworyt "The Hurt Locker. W pułapce wojny" ma największe problemy. Najpierw jeden z producentów został przyłapany na wątpliwym etycznie instruowaniu członków Akademii jak mają głosować, a teraz Jeffrey S. Sarver pozywa twórców twierdząc, że cała historia oparta jest na jego doświadczeniach z Iraku.

"The Hurt Locker. W pułapce wojny" prezentowane jest jako fikcyjna opowieść. Problem w tym, że autor scenariusza Mark Boal jako dziennikarz przebywał w Iraku i towarzyszył oddziałowi saperów. Na podstawie tych obserwacji napisał artykuł dla Playboya, a potem scenariusz. Sarver twierdzi, że Boal był w jego oddziale, a główny bohater to tak naprawdę on. Podaje przy tym wiele podobieństw.

Teraz Sarver domaga się wielu milionów odszkodowania. Summit Entertainment wydało oświadczenie, w którym z całą mocą stwierdzają, że wszelkie podobieństwa do osób i zdarzeń jest przypadkowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones