Nicolas Cage jako aktorski Spider-Man Noir? Gwiazdor zabrał głos

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicolas+Cage+powr%C3%B3ci+jako+Spider-Man+Noir+w+serialu+Amazonu-154606
Nicolas Cage jako aktorski Spider-Man Noir? Gwiazdor zabrał głos
źródło: Getty Images
autor: Tommaso Boddi
W ubiegłym roku informowaliśmy, że Amazon szykuje aktorski serial, którego bohaterem będzie Spider-Man Noir. Wtedy wydawało się, że będzie to projekt zupełnie odrębny od tego, co Sony realizuje w kinach w ramach swoich praw do postaci Marvela. Jednak jedno ogniowo może okazać się wspólne - Nicolas Cage.

Czy Nicolas Cage powróci jako Spider-Man Noir?Przypomnijmy, że Nicolas Cage zagrał już postać. Co prawda tylko głosem, bo było to na potrzeby animacji "Spider-Man: Uniwersum".

Teraz aktor promuje swój nowy film "Arcadian" i dzięki temu dziennikarze portalu Collider mieli okazję zapytać go o szanse na jego udział w serialu. Nicolas Cage miał dobrą (częściowo) wiadomość. Otóż przyznał, że rozmowy w sprawie jego powrotu jako Spider-Man Noir trwają.


Aktor nie kryje swojego uwielbienia dla postaci. Twierdzi, że jest to jedno z największych dokonań legendarnego twórcy komiksów Stana Lee. Zarazem jednak studzi entuzjazm fanów podkreślając, że choć rozmowy są prowadzone, to żadne decyzje nie zapadły.

Kim jest Spider-Man Noir?Spider-Man Noir to alternatywna wersja Spider-Mana. Bohater ten wywodzi się z serii noirowych komiksów Marvela, których akcja toczy się w Nowym Jorku czasów Wielkiego Kryzysu. Po raz pierwszy pojawił się w wydanym w lutym 2009 roku komiksie "Spider-Man: Noir" autorstwa Davida Hine'a i Fabrice'a Sapolsky'ego. 

W tej wersji rzeczywistości (znanej jako Marvel Noir lub Ziemia-90214) Peter Parker jest dziennikarzem śledczym. Podczas jednego z dochodzeń zostaje ukąszony przez wysoce jadowitego pająka. Doprowadza ono do mutacji, która objawia się szeregiem niezwykłych umiejętności, jak nadludzka siła i szybkość, generowanie organicznej sieci czy zdolność chodzenia po ścianach. Bohater przywdziewa kostium inspirowany mundurem wuja Bena, który służył w lotnictwie podczas I wojny światowej, i wyrusza, by stać na straży sprawiedliwości i nieść pomoc mieszkańcom Nowego Jorku.

Zwiastun filmu "Spider-Man: uniwersum"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones