Nie żyje Peter Scolari znany z seriali "Newhart" i "Dziewczyny"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Peter+Scolari+znany+z+seriali+%22Newhart%22+i+%22Dziewczyny%22-144289
Nie żyje Peter Scolari znany z seriali "Newhart" i "Dziewczyny"
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
Peter Scolari, telewizyjny, teatralny i filmowy aktor znany m.in. z seriali "Bosom Buddies", "Newhart" i "Dziewczyny", zmarł po dwuletniej walce z rakiem. Miał 66 lat.

Scolari urodził się w 1955 roku w New Rochelle w stanie Nowy Jork. Karierę aktorską rozpoczął w telewizji. Rozpoznawalność przyniósł mu występ u boku Toma Hanksa w serialu komediowym "Bosom Buddies" (1980-1982). Niedługo potem dołączył do obsady sitcomu "Newhart" (1984-1990). Rola producenta telewizyjnego Michaela Harrisa była jedną z najważniejszych w jego karierze. Trzykrotnie nominowano go za nią do nagrody Emmy.

Statuetkę zdobył jednak dopiero za swój występ w serialu "Dziewczyny", gdzie wcielił się w Tada Horvatha, ojca granej przez Lenę Dunham Hanny.

Scolari grał m.in. w takich serialach jak "Murphy Brown", "Fosse/Verdon", "Prezydencki poker", "Ostry dyżur", "Ally McBeal", "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki", i "Evil". W jego filmografii znajdują się m.in. "Szaleństwa młodości" (1996) i "Ekspres polarny" (2004). Często występował też na scenie, w tym na Broadwayu, w takich przedstawieniach jak m.in. "Hairspray" (2003), "Lucky Guy" (2013) czy "Wicked" (2016).