Nie żyje znana z horroru "Ring" Yûko Takeuchi

Informacja nadesłana: The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+znana+z+horroru+%22Ring%22+Y%C3%BBko+Takeuchi-139520
Nie żyje znana z horroru "Ring" Yûko Takeuchi
źródło: Getty Images
autor: Dominique Charriau
Nie żyje Yûko Takeuchi, japońska aktorka, która grała m.in. w serialu "Miss Sherlock" oraz horrorze "The Ring - Krąg". Miała 40 lat.

Ciało aktorki zostało znalezione w niedzielę w jej domu w Tokio. Jej mąż, aktor Taiki Nakabayashi, znalazł ją martwą w ich sypialni około drugiej w nocy. Policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci. Podejrzewane jest samobójstwo. Nie znaleziono jednak listu pożegnalnego.

Kim była Yûko Takeuchi?Takeuchi była znana z szeregu ról filmowych i telewizyjnych. Zadebiutowała w 1998 roku w filmie "Innocent World". W tym samym roku zagrała w popularnym horrorze "The Ring - Krąg". Wystąpiła m.in. w filmach "Be With You" (2004), "Closed Note" (2007), "Midnight Eagle" (2007), "Golden Slumber" (2010) i "Kuripi" (2007).

W jej filmografii są też seriale "Shiroi Kage" (2001), "Strawberry Night" (2012) oraz "Innocent Days" (2018). Aktorka pojawiła się również gościnnie w amerykańskiej serii "FlashForward: Przebłysk jutra".

W 2018 wystąpiła w produkowanym przez Hulu i HBO Asia serialu kryminalnym "Miss Sherlock", w którym wcieliła się w postać Sary Shelly Futabaj, znanej też jako "Sherlock", ekscentrycznej konsultantki, wspierającej policję w najtrudniejszych śledztwach. Serial był pokazywany również poza granicami Japonii, m.in. w USA, mozna też obejrzeć go w Polsce.
Udostępnij: