Niedoszły reżyser "Obcego" kręci nową "Ucieczkę Logana"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Niedosz%C5%82y+re%C5%BCyser+%22Obcego%22+kr%C4%99ci+now%C4%85+%22Ucieczk%C4%99+Logana%22-61057
Warner Bros. wybrało nowego reżysera filmu "Logan’s Run". Został nim Carl Erik Rinsch, który był pierwszym kandydatem na stanowisko reżysera prequela "Obcego". W przeszłości za "Logan’s Run" brali się Bryan Singer i Joseph Kosinski.

"Ucieczka Logana" to głośna powieść Williama F. Nolana opowiadająca o świecie przyszłości, kiedy ludzie żyją w przykrytych szklanymi kopułami miastach. Kiedy skończą 21 lat muszą dobrowolne popełnić samobójstwo, żeby uczynić w mieście miejsce dla następnych pokoleń. Logan, tytułowy bohater powieści jest policjantem, który ściga wszystkich przeciwstawiających się temu prawu, z którym jednak on sam się nie zgadza. Gdy zbliżają się jego 21 urodziny, dowiaduje się, że istnieje gdzieś mityczne miejsce o nazwie Sanktuarium, w którym ludzie dożywają późnej starości. Wraz ze swoją partnerką Jessicą Logan wyrusza na jego poszukiwanie.

Na podstawie powieści powstał w 1976 roku film z Michaelem Yorkiem, Jenny Agutter i Farrah Fawcett. Według studia Warner nowa wersja będzie bliższa powieści. Aktualnie trwa poszukiwanie scenarzysty, który napisze nową wersję tekstu.

Na film przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Zanim bowiem Rinsch zacznie go kręcić chce zrealizować "47 Ronin", a zdjęcia do tego obrazu rozpoczną się nie wcześniej niż w styczniu przyszłego roku.