Będzie nowe "Martwe zło"! Niestety nie od autora "Przebudzenia"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nieznany+re%C5%BCyser+nakr%C4%99ci+spin-off+kultowej+serii+%22Martwe+z%C5%82o%22-153964
Będzie nowe "Martwe zło"! Niestety nie od autora "Przebudzenia"
Mamy dobra i złą wiadomość dla fanów cyklu "Martwe zło". Dobra jest taka, że powstanie kolejny film w horrorowym uniwersum. Zła – że nie będzie za niego odpowiadał Lee Cronin, reżyser ubiegłorocznego rebootu/spin-offu pod tytułem "Martwe zło: Przebudzenie".

Kto nakręci nowe "Martwe zło"?O nowym "Evil Dead" na razie praktycznie nic nie wiemy. Deadline podaje jedynie tyle, że będzie to spin-off. Czy jednak chodzi o spin-off oryginalnego filmu, czy raczej "Przebudzenia", tego już portal nie doprecyzował.

Wiemy za to, kto nowy film wyreżyseruje i napisze jego scenariusz. To wschodząca gwiazda w świecie horrorów Sébastien Vaniček. Ten kręcący we Francji reżyser zwrócił uwagę świata swoim ubiegłorocznym pełnometrażowym debiutem pod tytułem "Robactwo".

Bohaterem filmu był Kaleb, mieszkaniec omijanego z daleka przez policję przedmieścia. Najlepszymi przyjaciółmi Kaleba są gady i płazy, które mieszkają w terrariach w jego małym pokoju. On sam też mieszka trochę w terrarium: wielkim bloku, który bardziej przypomina więzienie niż dom. Pewnego dnia, pod wpływem impulsu, Kaleb kupuje od szemranego handlarza niebezpiecznego pająka. Kiedy jadowita bestia ucieka, zaczyna się walka z czasem. Kaleb i jego przyjaciele próbują ją schwytać, ale pająków jest coraz więcej. I są bardzo głodne.

Zwiastun filmu "Robactwo"

Powrót "Martwego zła""Martwe zło" to kultowa seria horrorów, którą rozpoczął film z 1981 roku. Doczekał się on dwóch kontynuacji oraz serialu.

Po raz pierwszy cykl został odświeżony przez Fede Álvareza w 2013 roku. Ten film jednak sprawił, że na dekadę marka zniknęła z kin.

W 2023 roku powróciła w wielkim stylu. Kosztujące 20 milionów dolarów "Martwe zło: Przebudzenie" zarobiło na całym świecie ponad 146 mln dolarów.

Akcja filmu "Martwe zło: Przebudzenie" przeniosła się z lasu do miasta. Fabuła opowiada o dwóch nieutrzymujących ze sobą kontaktu siostrach. Ich spotkanie zostaje przerwane pojawieniem się demonów, które potrafią przejmować panowanie nad ludzkimi ciałami. W obliczu najkoszmarniejszej wersji rodziny, jaką można sobie wyobrazić, siostry zmuszone są podjąć brutalną walkę o przetrwanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones