Nighy i Geere spotkają "Detektywa Pikachu"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nighy+i+Geere+spotkaj%C4%85+%22Detektywa+Pikachu%22-126821
Bill Nighy ("Piraci z Karaibów: Na krańcu świata") oraz Chris Geere ("Impuls") zagrają ojca i syna w filie familijnym "Detective Pikachu". 


Fabuła ma się kręcić wokół tytułowego pokemona (Ryan Reynolds). To gadający stworek, który nie jest tak potężny i zwinny jak inni przedstawiciele jego gatunku. Stworek wykazuje się jednak dużą inteligencją i ma talent do rozwiązywania kryminalnych zagadek.

Za kamerą stanie Rob Letterman ("Gęsia skórka"). Za fabułę odpowiadają scenarzyści "Strażników Galaktyki" i "Wodogrzmotów Małych". W obsadzie znaleźli się również Justice Smith, Kathryn Newton oraz Ryan Reynolds jako Pikachu. Realizację sfinansują Legendary i Universal.

Pokemony rozpoczęły swój byt w 1996 roku jako gra wideo. Już rok później pojawił się pierwszy serial animowany. A w 1998 roku film. Od tamtej pory moda na kieszonkowe potwory nie maleje. Do dziś powstało 19 filmów pełnometrażowych. Większość z nich przeznaczona była jednak wyłącznie na rynek japoński i do innych krajów trafiały raczej przypadkiem niż celowo.

Premiera: 10 maja 2019.
Udostępnij: