Bill Nighy w remake'u klasyka Akiry Kurosawy

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bill+Nighy+w+rmake%27u+klasyka+Akiry+Kurosawy-139802
Bill Nighy w remake'u klasyka Akiry Kurosawy
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Bill Nighy ("Czas na miłość", "Emma.") zagra główną rolę w filmie "Living". Będzie to anglojęzyczny remake "Piętna śmierci", które nakręcił Akira Kurosawa.

Oryginał z 1952 roku opowiadał o urzędniku, który dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory i zaczyna podsumowywać swoje życie. Uświadomiwszy sobie, że zmarnował czas na banalne sprawy służbowe, postanawia przysłużyć się lokalnej społeczności i wybudować plac zabaw. W remake'u akcja zostanie przeniesiona do Londynu lat 50.

W obsadzie filmu jest również Aimee Lou Wood ("Sex Education"). Scenariusz napisał noblista Kazuo Ishiguro, twórca literackich pierwowzorów takich filmów, jak "Nie opuszczaj mnie" i "Okruchy dnia". Za kamerą stanie natomiast Oliver Hermanus ("Moffie", "Piękno").

Za produkcję odpowiada studio Number 9 Films. Zdjęcia ruszą wiosną.

Ta historia sugeruje, że każdy z nas ma obowiązek, by nadać swojemu życiu sens. Że wbrew wszelkim przeciwnościom powinniśmy znaleźć sposób, by być dumnym i zadowolonym ze swojego życia, powiedział Ishiguro. Wierzę, że ta opowieść przemówi do wielu z nas, zmuszonych do spędzania dni przy biurkach i ekranach - zwłaszcza teraz w czasach koronawirusa - i nie widzących, na czym mógłby polegać nasz osobisty wkład w otoczenie.
Udostępnij: