Nowa wersja "Halloween" ma być powrotem do prostoty oryginału

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+wersja+%22Halloween%22+ma+by%C4%87+powrotem+do+prostoty+orygina%C5%82u-123106
Nowa wersja "Halloween" ma być powrotem do prostoty oryginału
Zabójcy i potwory z horrorów mają do siebie to, że zawsze wracają. Moda na sequele nie ominęła oczywiście Michaela Myersa, który szlachtował swoje ofiary w nieskończoność w kolejnych częściach "Halloween". Najnowszą wersję jego historii opowiedzą - nietypowo - David Gordon Green i Danny McBride, kojarzeni raczej z komedią czy kinem niezależnym niż horrorem. McBride w udzielonym ostatnio wywiadzie zapowiedział jednak, że zdecydowanie interesuje ich groza i że szykują powrót do korzeni cyklu.


Spójrzcie, co się stało z serią "Halloween". Jest tu sporo do naprawienia, powiedział McBride. David i ja podchodzimy do tego jako fani horroru. Jesteśmy gigantycznymi miłośnikami Johna Carpentera i tego, co zrobił w oryginalnym "Halloween". Po serii rozczarowujących nowych wersji chcemy wrócić do źródeł, do tego, co było dobre na początku. Film był bardzo prosty i miał w sobie grozę, która nie była tandetna. Nie robiono tam z Michaela Myersa nadprzyrodzonej istoty, której nie da się zabić. Coś takiego nie jest dla mnie straszne. Chcę być przestraszony przez coś, co naprawdę może się wydarzyć.

David Gordon Green ("Wasza wysokość", "Manglehorn") wyreżyseruje film, a McBride napisze razem z nim scenariusz.

Horror "Halloween" z 1978 roku przedstawił światu Michaela Myersa - seryjnego mordercę w masce, który wkrótce stał się legendą popkultury. Obraz okazał się kasowym przebojem i doczekał się serii kontynuacji realizowanych w latach 1981-2002. W 2007 roku na ekrany trafił pierwszy remake "Halloween" wyreżyserowany przez Roba Zombiego. Trzy lata później powstała jego kontynuacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones