Nowy Scorsese w 2016 czy 2017 roku?

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+Scorsese+w+2016+czy+2017+roku-118831
Wciąż nie znamy daty premiery "Milczenia Boga", nowego filmu Martina Scorsese. I zapewne przez jakiś czas jej nie poznamy, jeśli wierzyć słowom reżysera.

Projekt ma być gotowy już w październiku, ale tegoroczna premiera stoi pod znakiem zapytania - mówi reżyser - Wszystko zależy od Paramountu. A studio - jak twierdzą dziennikarze portalu Playlist - stara się oszacować oscarowe szanse filmu. Nowe filmy Mela Gibsona, Denisa Villeneuve'a i Roberta Zemeckisa będą gotowe na III bądź na początek IV kwartału i wygląda na to, że Paramount będzie czekał, by zmierzyć ich oscarowy potencjał. Dopiero później włodarze studia zdecydują, czy Scorsese dostanie swoje "okienko" w 2016, czy zostanie przesunięty na 2017.

Scenariusz powstał w oparciu o powieść "Milczenie" Shusaku Endo. Akcja książki, wydanej po raz pierwszy w 1966 roku, rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii. Dwóch portugalskich jezuitów wyrusza na poszukiwanie swojego mentora i podejmuje się niebezpiecznej misji ewangelizacji w kraju, w którym chrześcijaństwo karane jest śmiercią.  

W filmie pojawią się m.in. Liam Neeson, Adam Driver i Andrew Garfield.