OFICJALNIE: Gwiazda "The Crown" to nowa Lisbeth Salander

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Gwiazda+%22The+Crown%22+to+nowa+Lisbeth+Salander-124932
Znana z serialu "The Crown" Claire Foy podpisała kontrakt na rolę hakerki Lisbeth Salander w dreszczowcu "The Girl in the Spiders Web".


Za kamerą stanie Fede Alvarez, reżyser remake'u "Martwego zła" oraz "Nie oddychaj". Zdjęcia ruszają w styczniu.  Filmowcy zawitają z kamerą do Berlina i Sztokholmu.

Podstawą scenariusza jest wydana w 2015 roku czwarta odsłona bestsellerowego cyklu kryminałów "Millennium" - "Co nas nie zabije" pióra Davida Lagercrantza. Wcześniej Hollywood zekranizowało pierwszą część serii - "Dziewczynę z tatuażem". Film w reżyserii Davida Finchera nie był jednak kasowym przebojem.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę (nota wydawcy).

Premierę zaplanowano na 19 października 2018 roku.