Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Jeremy+Renner+w+%22Spawnie%22+jako+Twitch+Williams-128931

OFICJALNIE: Jeremy Renner w "Spawnie" jako Twitch Williams

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Potwierdziły się plotki na temat decyzji obsadowych "Spawna". Jeremy Renner naprawdę zagra u boku Jamiego Foxxa w komiksowym widowisku "Spawn". I rzeczywiście wcieli się w postać detektywa Twitcha Williams.

twitch-1r.jpg


Postać została wymyślona przez Todda McFarlane'a na potrzeby komiksu "Spawn". Jest to detektyw nowojorskiej policji, który początkowo nieufnie podchodzi do Ala Simmonsa, ale z czasem nawiązuje się między nimi nić porozumienia.

Twitch i jego policyjny partner Sam Burke okazali się na tyle popularnymi postaciami, że w 1999 doczekali się własnego cyklu komiksowego zatytułowanego "Sam and Twitch". Zaś w 2017 roku mówiło się o tym, że Kevin Smith przygotuje dla BBC America serial policyjny poświęcony przygodom Sama i Twitcha.

Komiks opowiadał o pracującym dla CIA najemniku Alu Simmonsie, który zostaje zdradzony i zabity. W piekle podpisuje jednak pakt z demonem znanym jako Malebolgia i wraca na Ziemię, by móc zobaczyć ponownie swoją żonę. Nie przewidział, że sam zostanie zamieniony w demoniczną istotę.

W nowej kinowej ekranizacji główną rolę zagra Jamie Foxx.

3 21

zobacz też: