Jamie Foxx: Bez "Czarnej Pantery" nie byłoby "Spawna"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jamie+Foxx%3A+Bez+%22Czarnej+Pantery%22+nie+by%C5%82oby+%22Spawna%22-138911
Jamie Foxx: Bez "Czarnej Pantery" nie byłoby "Spawna"
Jamie Foxx (ostatnio: "Power"), który wcieli się w Spawna, kultowego bohatera powołanego do życia po śmierci przez Todda McFarlane'a, nie ma wątpliwości, komu zawdzięcza taką możliwość.

GettyImages-958664450.jpg Getty Images © Roy Rochlin


W wywiadzie z magazynem SuperHeroHype aktor mówił: "Czarna Pantera" była ważnym sygnałem. Sygnałem do działania i dowodem, że to odpowiednia pora. Zaskoczyłem Todda. Kiedyś mu powiedziałem: bracie, pewnego dnia staniesz za kamerą tego filmu i mam nadzieję, że będziesz o mnie pamiętał. W dodatku, to tak interesująca postać. Będziecie w szoku, co wymyśliliśmy. 

Nie ma wątpliwości, że "Czarna Pantera" zmieniła nieco pejzaż współczesnych superbohaterskich adaptacji. "Spawn" może podtrzymać tę passę, o ile w ogóle powstanie. McFarlane wyjaśnił też, że finansowe przeszkody biorą się stąd, że wszyscy producenci, którzy chcą dołożyć się do projektu, nalegają, by film miał kategorię wiekową PG-13. Twórca celuje jednak w kategorię R. Stąd decyzja o zbiórce pieniędzy na Kickstarterze. Dalibyście McFarlane'owi dolara na nowego "Spawna" z kategorią R?

Komiks opowiadał o pracującym dla CIA najemniku Alu Simmonsie, który zostaje zdradzony i zabity. W piekle podpisuje jednak pakt z demonem znanym jako Malebolgia i wraca na Ziemię, by móc zobaczyć ponownie swoją żonę. Nie przewidział jednak, że sam zostanie zamieniony w demoniczną istotę. Teraz - jako diabelski posłaniec - odsyła do piekła stracone dusze.