OFICJALNIE: Joe Pesci z rolą w "The Irishman"!

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Joe+Pesci+z+rol%C4%85+w+%22The+Irishman%22-123985
O tym, że Martin Scorsese chciałby zatrudnić Joe Pesciego do "The Irishman", mówiło się już w 2010 roku. Od tego czasu aktor odrzucił ofertę współpracy niemal 50 (!) razy. Wreszcie się zgodził. Laureat Oscara za rolę w "Chłopcach z ferajny" zagra Russella Bufalino - szefa mafii z Pensylwanii, który mógł wydać wyrok śmierci na Jimmy'ego Hoffę.

GettyImages-1823537.jpg Getty Images © Vince Bucci


To będzie czwarty wspólny film Pesciego i Scorsesego. Na ekranie pojawią się również m.in. odtwórca tytułowej roli Robert De Niro, Al Pacino, Harvey Keitel i Bobby Cannavale.

Zdjęcia ruszają w tym miesiącu w Nowym Jorku i potrwają aż do grudnia. Realizację finansuje Netflix. Film doczeka się dystrybucji kinowej, aby móc powalczyć o Oscara.  

"The Irishman" opowie prawdziwą historię Franka "Irlandczyka" Sheerana. Był on płatnym zabójcą, jednym z dwóch nie-Włochów, którzy na stałe współpracowali z Mafią. Brandtowi niedługo przed swoją śmiercią przyznał się do zabicia Jimmy'ego Hoffy. Twierdził również, że wie, kto zabił prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Według niego to Mafia, a dokładniej Hoffa zlecił zabójstwo. Sheeran twierdzi, że dostarczył zabójcy broń.

Reżyser zapowiada, że wbrew temu, co sądzą fani, "The Irishman" nie będzie przypominał jego gangsterskiego klasyka "Chłopcy z ferajny". Myślę, że będzie to inny film, stwierdził reżyser. Przyznaję, że "Chłopcy z ferajny" i "Kasyno" mają specyficzny styl, który stworzyłem już na kartach scenariusza. Realizacja "Chłopców z ferajny" była niemalże rutynowa, miejscami bardzo mi się spieszyło, bo miałem wrażenie, jakbym już raz to zrobił. Mam na myśli ruchy kamery, montaż i tego typu sprawy. Styl filmu, cięcia montażowe, stop-klatki - wszystko to było zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Tym razem będzie trochę inaczej.
Udostępnij: