OFICJALNIE: Nowa sprawa w Miasteczku Twin Peaks w 2016 roku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Nowa+sprawa+w+Miasteczku+Twin+Peaks+w+2016+roku-107661
Potwierdziły się nasze weekendowe doniesienia. Ćwierć wieku po "Miasteczku Twin Peaks" David Lynch i Mark Frost znów zabiorą widzów telewizyjnych do tego miasteczka. Nowe "Twin Peaks" powstanie w 2015 roku, a swoją premierę będzie mieć na antenie Showtime w 2016 roku. Miniserial składać się będzie z dziewięciu odcinków.

W sieci już pojawił się klip zapowiadający serial:
Szczegóły fabuły nie są znane. Wiadomo jednak, że będzie to kontynuacja "Miasteczka Twin Peaks", a nie reboot. Akcja serialu rozgrywać się będzie współcześnie. Na ekranie znów zobaczymy m.in. Kyle'a MacLachlana, który ponownie wcieli się w postać Dale'a Coopera.

Oryginalne "Miasteczko Twin Peaks" pojawiło się na antenie stacji ABC w 1990 roku. Od swojej premiery stał się kulturowym fenomenem. Dwuczęściowy odcinek premierowy obejrzało 34,6 mln widzów. Drugi sezon jednak okazał się już mniejszym przebojem, szczególnie pod koniec, kiedy zagadka śmierci Laury Palmer została wyjaśniona. Po 30. odcinkach seriach został skasowany, choć doczekał się jeszcze filmowego prequela. Utrzymał jednak status pozycji kultowej i nigdy nie został zapomniany.

Lynch i Frost będą scenarzystami i producentami serialu. Dodatkowo Lynch wyreżyseruje wszystkie dziewięć odcinków.
Udostępnij: