OSCARY 2021: Zoom i styl "casual" zakazane podczas gali

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2021%3A+Zoom+i+styl+%22casual%22+zakazane+na+gali-141734
OSCARY 2021: Zoom i styl "casual" zakazane podczas gali
źródło: Getty Images
autor: Rodin Eckenroth
Producenci tegorocznej gali oscarowej - Steven Soderbergh, Stacey Sher i Jesse Collins - wystosowali list do wszystkich nominowanych, w którym dają wgląd w to, jak ma wyglądać nadchodząca ceremonia. Przy okazji wyliczają zasady, których będą musieli trzymać się uczestnicy wydarzenia.

Po pierwsze 93. gala nagród Akademii nie odbędzie się przy wykorzystaniu Zooma - w przeciwieństwie do większości podobnych wydarzeń w erze koronawirusa. Proste: albo pojawiasz się we własnej osobie, albo Akademia odbierze statuetkę w twoim imieniu. Staramy się przygotować bezpieczny i przyjemny wieczór, zarówno dla wszystkich uczestników, jak i milionów fanów na całym świecie. Czujemy, że wirtualne uczestnictwo by w tym przeszkodziło, czytamy w liście.

Tematem przewodnim wieczoru ma być hasło "Stories Matter" i organizatorzy proszą nominowanych, by zgodzili się na wywiady, w których opowiedzą osobiste historie o tym, co doprowadziło ich do tego momentu w życiu. Nie dotyczy to tylko gwiazd, ale wszystkich nominowanych.

Jeśli chodzi o dress code, producenci ewidentnie chcą uniknąć efektu Jasona Sudeikisa na Złotych Globach. Celujemy w połączenie inspirującego z aspiracyjnym. Znaczy to, że styl formalny jest absolutnie w porządku, jeśli się na niego zdecydujecie. Styl "casual" nie jest, zastrzegają autorzy listu.

Jak będzie wyglądała gala pod kątem reżimu sanitarnego? Planujemy zorganizować intymne, osobiste wydarzenie na Union Station w Los Angeles z dodatkowymi występami na żywo w Dolby Theatre w Hollywood. Oczywiście pierwsze Wasze pytanie to: czy da się to zrobić w bezpieczny sposób? Nasza odpowiedź to: tak, da się. Traktujemy ceremonię jak plan filmowy, ze specjalnie zaplanowanymi cyklami testów, błyskawicznymi wynikami oraz ekipą medyczną zdolną przeprowadzić testy PCR.

Producenci oferują też szereg rad na temat mów dziękczynnych: zachęcają do osobistego tonu i proszą o nieczytanie list z kartki.

W wydarzeniu udział będą mogli wziąć tylko i wyłącznie nominowani wraz z osobami towarzyszącymi oraz prezenterzy. Gala odbędzie się 25 kwietnia.

Macie swoich faworytów? Weźcie udział w ankiecie oscarowej i głosujcie na filmy, które Waszym zdaniem powinny dostać Oscary. Pod koniec kwietnia sprawdzimy, czy Wasz gust pokrywa się z werdyktem członków Akademii. Ankietę znajdziecie TUTAJ.