Odkryć 36. WFF ciąg dalszy

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Odkry%C4%87+36.+WFF+ci%C4%85g+dalszy-139399
Odkryć 36. WFF ciąg dalszy
Z festiwalowymi Odkryciami wędrujemy dalej w poszukiwaniu fantastycznych historii i nietuzinkowych bohaterów. Prezentujemy kolejnych dziewięć tytułów sekcji zachwycających różnorodnością, pobudzających do ożywionych dyskusji. Dzięki nim mamy szansę odbyć podróże, które w tym dziwnym roku nie zawsze są możliwe. Zabierzcie się z nami!

***UWAGA: PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW RUSZA 1 PAŹDZIERNIKA!***

Czarny niedźwiedź / Black Bear, reż. Lawrence Michael Levine, Stany Zjedn.

Pokazywana na festiwalu Sundance mroczna historia o twórczo zablokowanej reżyserce, która postanawia wykorzystać skłóconą parę.

Duchy / Ghosts / Hayaletler, reż. Azra Deniz Okyay, Turcja/Francja/Katar

Film o zagubionym pokoleniu Stambułu, ogarniętym polityczną, religijną i ekonomiczną niepewnością. DUCHY z Wielką Nagrodą Tygodnia Krytyki na festiwalu w Wenecji!

Hong Kong Moments, reż. Zhou Bing, Hongkong/Niemcy

Wyjątkowy portret siedmiu osób po obu stronach barykady podczas wielomiesięcznych protestów w Hongkongu w 2019 roku. Niezwykłe ćwiczenie ze współczucia, które skłania do refleksji.

Kids Run, reż. Barbara Ott, Niemcy

Niezwykła historia młodego mężczyzny, którego miłość do swoich dzieci napędza do niestrudzonej walki z niesprawiedliwością ubóstwa.

Kolacja / The Dinner / Haarucha, reż. Matti Harari, Arik Lubetzky, Izrael

Podczas gdy para ukraińskich imigrantów nie ma nic poza miłością, zamożna para izraelska ma wszystko oprócz miłości. Pełen pasji dramat społeczny.

Mewa / Gull / Gal-mea-gi, reż. Mi-jo Kim, Korea Płd.

Poruszający debiut, w którym zepchnięta na margines kobieta w średnim wieku samotnie staje do walki w obronie swojego dobrego imienia.

Pippa Bacca moja miłość / I'm In Love With Pippa Bacca, reż. Simone Manetti, Włochy

Podróżowanie autostopem z Mediolanu do Jerozolimy przez 11 krajów objętych konfliktami zbrojnymi w stroju panny młodej - brzmi jak szaleństwo. Ale taka była misja mediolańskiej artystki Giuseppiny Pasqualino di Marineo, znanej jako Pippa Bacca.

Tereza37, reż. Danilo Šerbedžija, Chorwacja

Znowu poroniłaś? Może spróbuj z innym mężczyzną niż mąż? Niekonwencjonalna historia kobiety, której potrzeba zmiany wywołuje szereg nieprzewidywalnych konsekwencji.

Yalda, noc przebaczenia / Yalda, A Night For Forgiveness, reż. Massoud Bakhshi, Francja/Iran

Najpopularniejsze telewizyjne reality show w Iranie. Jeśli jedna z jego bohaterek wybaczy drugiej, ta uniknie kary śmierci. Film nagrodzony Grand Jury Prize na tegorocznym festiwalu Sundance.
Udostępnij: