Oni też zatańczą ze smokami w prequelu "Gry o tron"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oni+te%C5%BC+zata%C5%84cz%C4%85+ze+smokami+w+prequelu+%22Gry+o+tron%22-141278
Oni też zatańczą ze smokami w prequelu "Gry o tron"
źródło: Getty Images
autor: Venturelli
Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best i Sonoya Mizuno dołączą do obsady "House of the Dragon", serialowego spin-offu "Gry o tron". Kogo zagrają?


Ifans wcieli się w postać Sir Otto Hightowera, Ręki Króla Viserysa. Toussaint zagra Lorda Corlysa Velaryona, najbliższego doradcę Rhaenyry Targaryen. Best będzie jego żoną, księżniczką Rhaenys Velaryon, z kolei Mizuno zagra tajemniczą Mysarię, która z rynsztoka trafia prosto na najwyższe królewskie dwory i do bliskiego otoczenia księcia Daemona Targaryena. 

W "House of the Dragon" poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona).

"House of the Dragon" będzie drugim serialowym prequelem "Gry o tron", który dotarł do etapu zdjęciowego. Pierwszym był projekt pod roboczym tytułem "Bloodmoon" (lub "The Long Night"), którego akcja miała rozgrywać się 5 tysięcy lat wcześniej w czasach Inwazji Andalów na królestwa Pierwszych Ludzi, a gwiazdą była Naomi Watts. Jesienią 2019 roku, w trakcie zdjęć do odcinka pilotowego, serial skasowano.

Zdjęcia, które ruszają 5 kwietnia, realizowane będą w Los Angeles, Londynie oraz w Hiszpanii. Premiera planowana jest na 2022 rok. A jeśli "House of the Dragon" nie wypali, to HBO ma w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów na powrót do Westeros, Essos, Sothoros i Ulthos.
Udostępnij: