Koniec Hollywood? OpenAI przedstawia narzędzie Sora, które może zmienić branżę

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OpenAI+przedstawia+narz%C4%99dzie+Sora%2C+kt%C3%B3re+mo%C5%BCe+zmieni%C4%87+Hollywood-154147
Koniec Hollywood? OpenAI przedstawia narzędzie Sora, które może zmienić branżę
źródło: Materiały prasowe
Sztuczna inteligencja nie zwalnia. Firma OpenAI odpowiedzialna m.in. za ChatGPT, ujawniła właśnie nowe narzędzie do generowania realistycznych klipów wideo w oparciu o tekstowe instrukcje. Czy Sora zagrozi Hollywood i zmieni sposób, w jaki produkowane są filmy?
 

Co potrafi Sora, nowe narzędzie od OpenAI?
W przeciwieństwie do poprzednich generatorów wideo Sora jest w stanie stworzyć klip o sięgającej do minuty długości, zachowując przy tym jakość obrazu oraz trzymając się wytycznych rozpisanych przez użytkownika. To imponujące osiągnięcie, które może zagrozić branży kreowania ruchomych obrazów - od rozmaitych baz materiałów wideo po Hollywood.

Zobaczcie przykładowe klipy wygenerowane przez Sorę w oparciu o tekstowe polecenie:Chociaż rezultaty są imponujące, przedstawiciele OpenAI przyznają, że Sora ma wciąż problemy z niektórymi elementami. Obecny model ma swoje słabości, czytamy w oficjalnym oświadczeniu OpenAI. Może mieć problemy z wiarygodnym symulowaniem fizyki skomplikowanej sceny albo nie rozumieć niuansów związków przyczynowo-skutkowych. Przykładowo: bohater może ugryźć ciastko, ale na ciastku może nie pojawić się ślad ugryzienia. Model może też mylić przestrzenne detale polecenia, na przykład mieszać lewo i prawo. Może też mieć trudność z precyzyjnymi opisami wydarzeń, które rozgrywają się na jakiejś przestrzeni czasu, na przykład z odwzorowaniem konkretnej trajektorii kamery.
 
Sora nie trafiła jeszcze do publicznego użytku i przechodzi obecnie testy bezpieczeństwa. Firma OpenAI nie zdradziła, jakie materiały są wykorzystywane do uczenia narzędzie. W przeszłości miała z tej racji problemy. Tacy twórcy jak m.in. George R.R. Martin, John Grisham i Jonathan Franzen pozwali OpenAI, oskarżając firmę o nielegalne wykorzystywanie ich książek do trenowania sztucznej inteligencji.
  

Sztuczna inteligencja zagrozi Hollywood?Magazyn "The Hollywood Reporter" pisał niedawno o badaniach, z których wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat niemal 204 tysiące posad w amerykańskiej branży rozrywkowej zostanie zagrożonych przez rozwój AI. Dotyczy to takich zawodów jak m.in. aktorzy głosowi, artyści koncepcyjni i pracownicy szczebli efektów specjalnych oraz postprodukcji.

"Ex Machina", czyli zwiastun filmu na czasie:Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones