Oscarowy hit "Bohemian Rhapsody" 5 września w Filmbox Premium HD

https://www.filmweb.pl/news/Oscarowy+hit+%22Bohemian+Rhapsody%22+5+wrze%C5%9Bnia+w+Filmbox+Premium+HD-143580
Oscarowy hit "Bohemian Rhapsody" 5 września w Filmbox Premium HD
Freddie Mercury to legenda światowego rocka. 5 września, w dniu, w którym artysta obchodziłby 75. urodziny, FilmBox Premium HD wyemituje "Bohemian Rhapsody". Film to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście.


"Bohemian Rhapsody" to historia zespołu Queen i jego wokalisty, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów na całym świecie. Urodzony na Zanzibarze artysta swoją ponadczasową muzyką i charyzmatyczną osobowością zdefiniował kilka kolejnych pokoleń. Lider Queen zmarł 30 lat temu, ale nieśmiertelna pozostanie jego legenda i przeboje. Losy zespołu przeniósł na ekran Bryan Singer, w roli głównej wystąpił nagrodzony Oscarem Rami Malek.

Fabuła filmu skupia się przede wszystkim na postaci lidera grupy, niezwykle utalentowanego, ale i kontrowersyjnego Freddiego Mercury'ego. Mimo to widzowie będą mieli szansę zaobserwować także rozkwit kariery innych członków zespołu: Briana Maya (Gwilym Lee), Rogera Taylora (Ben Hardy) i Johna Deacona (Joseph Mazzello). Wszystko to podane w imponującej oprawie muzycznej. W filmie zobaczymy m.in. niełatwe początki kapeli, eksperymenty nad debiutancką płytą, trasy koncertowe, zmiany wytwórni płytowych i menedżerów, rozpad zespołu i wreszcie triumfalny powrót Queen na Live Aid w 1985 roku. Na ekranie pojawi się także wątek hulaszczego życia gwiazdy oraz historia jego wieloletniego związku z Mary Austin (w tej roli Lucy Boynton), którą artysta nazywał miłością swojego życia.


Film "Bohemian Rhapsody" stał się nie tylko jedną z najchętniej oglądanych muzycznych biografii w historii kinematografii, ale również produkcją, która zdobyła wiele prestiżowych nagród. Historia grupy Queen została nagrodzona m.in.: 2 Złotymi Globami, 2 nagrodami BAFTA oraz  4 Oscarami.

"Bohemian Rhapsody" bawi, wzrusza i porywa. Premiera na FilmBox Premium HD już w niedzielę, 5 września o godz. 21:00.


Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones