Czy zwiastun filmu o Queen ukrywa orientację Mercury'ego?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+zwiastun+filmu+o+Queen+ukrywa+orientacj%C4%99+Mercury%27ego-128350
Czy zwiastun filmu o Queen ukrywa orientację Mercury'ego?
Scenarzysta i producent Bryan Fuller, twórca seriali "Amerykańscy Bogowie", "Star Trek: Discovery" oraz "Hannibal", skrytykował sposób promocji opowiadającego o zespole Queen filmu "Bohemian Rhapsody".


Fuller rozpoczął swoją krytykę od dwóch wpisów na Twitterze. Czy ktoś jest jeszcze oburzony, że w zwiastunie "Bohemian Rhapsody" homo/biseksualny gwiazdor Freddie Mercury flirtuje z kobietą, a nie ma tam nawet sugestii na temt jego miłości do mężczyzn?, napisał twórca.
 
W kolejnym poście Fuller wypowiedział się na temat oficjalnego opisu fabuły, w którym czytamy, że Mercury stawił czoła "zagrażającej życiu chorobie". Drogie 20th Century Fox... Tak, to była zagrażająca życiu choroba, a konkretnie AIDS. Od uprawiania gejowskiego seksu z mężczyznami. Postarajcie się bardziej, dodał scenarzysta.

 

 


Fuller rozwinął swoje zarzuty poza Twitterem: Sprawa jest ważna ze względu na hollywoodzką długą historię wymazywania - a przynajmniej tonowania - homoseksualizmu. Nawet Mary Austin, którą Freddie Mercury nazywał miłością swojego życia, wypowiedziała słynne zdanie, kiedy ten ogłosił jej, że jest biseksualny: "Nie, Freddie. Jesteś gejem". Podkreślając heteronormatywne obrazy i nie równoważąc ich obrazami miłości w obrębie jednej płci, ludzie od marketingu wysyłają jasny sygnał, jakimi elementami filmu wolą się chwalić.

Film trafi do kin 2 listopada, a w roli słynnego wokalisty zobaczymy Ramiego Maleka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones