Ostatni film Orsona Wellesa zostanie wreszcie dokończony

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ostatni+film+Orsona+Wellesa+zostanie+wreszcie+doko%C5%84czony-122199
Netflix bierze na siebie zadanie dokończenia i dystrybucji ostatniego, niekompletnego filmu w reżyserii Orsona Wellesa, "The Other Side of the Wind".

GettyImages-3203633.jpg Getty Images © Central Press / Stringer

"The Other Side of the Wind" opowiada historię ostatnich godzin życia reżysera filmowego. To charyzmatyczna postać, drań o wygórowanym mniemaniu o sobie, który bezwzględnie wykorzystywał ludzi, wynosząc ich na piedestał, by potem ich z niego strącić.

Welles rozpoczął pracę nad projektem w 1970 roku, w głównej roli obsadził Johna Hustona. Produkcja trwała - z przerwami - od 1970 do 1976 roku. Podobno Welles - który zmarł w 1985 - sam zdążył zmontować około 40 minut materiału. Przez lata walczono o prawa do filmu, a różni twórcy - w tym m.in. Peter Bogdanovich, który również zagrał w projekcie - podejmowali próby dokończenia prac.

Premierę planowano na 6 maja 2015, 100-lecie urodzin Wellesa. Zabrakło jednak pieniędzy, nie pomógł też crowdfunding. Dla Netfliksa film ukończą Bogdanovich, Frank Marshall i Filip Jan Rymsza, którzy już wcześniej pracowali nad tym zadaniem.

Chwilowo film nie ma daty premiery.