Oto autorski plakat do filmu Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Oto+autorski+plakat+do+filmu+Macieja+Pieprzycy+%22Jestem+morderc%C4%85%22-120775
Z okazji zbliżającego się Święta Kina, ogólnopolskiej akcji mającej na celu promocję kinematografii, twórcy filmu "Jestem mordercą" prezentują artystyczną wersję plakatu, którego autorem jest Bartosz Kosowski.


Nagrodzony Srebrnymi Lwami film "Jestem mordercą" to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem jest młody oficer milicji (Mirosław Haniszewski), który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet. W rolach głównych wystąpili: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski oraz Agata Kulesza i Magdalena Popławska. Gościnnie wystąpił Krzysztof Globisz.

Autor artystycznego plakatu do filmu "Jestem mordercą", Bartosz Kosowski, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz filologii angielskiej we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się plakatem filmowym, ilustracją prasową oraz portretem. Publikuje w takich czasopismach jak The New Yorker, The New Republic, The Hollywood Reporter, The Smithsonian, Monocle, The Economist. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane za granicą. Od dwóch lat jest jednym z mentorów Adobe Design Achievement Awards.

Na fanpage'u filmu już dziś (9.12) ogłoszony zostanie konkurs na mini recenzję, w którym do wygrania będą trzy plakaty sygnowane przez autora, z autografami aktorów oraz twórców filmu. Zapraszamy do udziału!

https://www.facebook.com/JestemMordercaFilm/?fref=ts
Udostępnij: