PREMIERA: Polski zwiastun filmu "Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/PREMIERA%3A+Polski+zwiastun+filmu+%22Comic-Con+Epizod+V%3A+Fani+kontratakuj%C4%85%22-89939
Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu "Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują", opowieści o największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze. To, co zaczęło się w 1970 roku w San Diego jako skromy konwent fanów komiksu (przyjechało niecałe 200 osób), stało się popkulturowym wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę najbardziej dochodowych gałęzi rozrywki.

Film Morgana Spurlocka, twórcy m.in. "Super Size Me", portretuje ten kulturowy fenomen, śledząc losy pięciu uczestników tej imprezy:
 
Eric jest zawodowym żołnierzem, ale po godzinach rysuje komiksy. Podczas Comic-Con ma nadzieję zrobić wrażenie na wydawcach i znaleźć pracę w komiksowym przemyśle.

Holly robi kostiumy. Podczas Comic-Con weźmie udział w dorocznej Maskaradzie, konkursie na najlepsze przebranie. Od jego wyniku może zależeć jej zawodowa przyszłość.

Chuck od prawie 40 lat zajmuje się sprzedażą komiksów. Teraz szuka kupca dla najcenniejszych egzemplarzy ze swoich zbiorów. Pieniądze są mu potrzebne, by spłacić długi i ocalić sklep.

Skip to fan komiksów i rysownik amator. Chce, by jego talent odkrył któryś z wydawców. Wtedy będzie mógł przestać pracować jako barman.

James podczas poprzedniego Comic-Con poznał swoją dziewczynę, teraz chce się jej oświadczyć podczas panelu Kevina Smitha. Ale oświadczyny przed kilkutysięcznym tłumem to ryzykowna sprawa.

W filmie pojawiają się także wielkie gwiazdy popkultury, które zmieniły współczesną rozrywkę, a ich życie zmienił Comic-Con.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones