Paul Mescal obawia się wpływu, jaki "Gladiator 2" może mieć na jego życie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Mescal+obawia+si%C4%99+wp%C5%82ywu%2C+jaki+%22Gladiator+2%22+mo%C5%BCe+mie%C4%87+na+jego+%C5%BCycie-153676
Paul Mescal obawia się wpływu, jaki "Gladiator 2" może mieć na jego życie
źródło: Getty Images
autor: Arturo Holmes
Sława ma swoje dobre i złe strony. Dla niektórych aktorów jest ona spełnieniem marzeń, dla innych – koszmarem. Paul Mescal zdecydowanie należy do tej drugiej grupy. 

Paul Mescal o cieniach popularności


W rozmowie z brytyjskim wydaniem "The Times" Paul Mescal opowiedział o tym, jak rozpoznawalność zmieniła jego codzienność. Aktor obawia się, że występ w "Gladiatorze 2" może jeszcze zwiększyć jego popularność, a co za tym idzie – pogorszyć jego życie.

Nie wiem, jaką to zrobi różnicę. Może jestem naiwny? Po prostu więcej osób będzie mnie zatrzymywać na ulicy? Będę głęboko zasmucony, jeśli tak się stanie i mam nadzieję, że to nieprawda. Odpowiedź poznam w przyszłym roku, ale jeśli film wpłynie na moje życie w ten sposób, znajdę się w złym miejscu – powiedział. 

Dlaczego to robimy? To mnie przeraża. Aktorstwo nigdy nie powinno być redukowane do liczby obserwatorów na Instagramie – stwierdził. W ciągu ostatnich lat ludzie mówili o filmach i programach telewizyjnych jako o treści. To okropne słowo. To nie żadna treść, tylko praca. Nie jestem snobem, ale widzę tu dwie konkurujące ze sobą branże. Jedna z nich działa na braku wrażliwości i artystycznej integralności. Zwariujesz, będziesz robił rzeczy dla obserwatorów na Instagramie, cokolwiek... Druga z nich to sztuka tworzenia filmów: rzemiosło reżyserii, oświetlenia, scenografii. To trzyma artystów przy życiu. A publiczność chce, by stawiano przed nią wyzwania.

Najważniejsze role Paula Mescala


Paul Mescal zyskał rozpoznawalność dzięki roli Connella w serialu "Normalni ludzie". Na uwagę zasługują też jego występy w "Córce" Maggie Gyllenhaal i "Aftersun" Charlotte Wells, który przyniósł mu pierwszą nominację do Oscara. Aktualnie jego filmografię zamyka melodramat "Dobrzy nieznajomi". 

Zobacz zwiastun "Dobrych nieznajomych"


Aktualnie filmografię Paula Mescala zamyka wyreżyserowany przez Andrew Haigha melodramat "Dobrzy nieznajomi". Film tryumfował podczas ubiegłorocznego rozdania British Independent Film Awards, zgarniając aż siedem statuetek. Zobaczcie jego zwiastun: Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym, całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama, mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości. W pewnym momencie mężczyzna postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców takimi, jakimi ich zapamiętał z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones