Pierwszy sezon "Mrocznych materii" już na DVD!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Pierwszy+sezon+%22Mrocznych+materii%22+ju%C5%BC+na+DVD-138814
Serial HBO "Mroczne materie" oparty na bestsellerowej trylogii fantasy Philipa Pullamana podbił serca widzów na całym świecie. Zachwycająca wizualnie produkcja z Ruth Wilson, Jamesem McAvoyem i Linem-Manuelem Miranadą wynagrodziła fanom serii książek ponad dwadzieścia lat oczekiwania na adaptację. Pierwszy sezon entuzjastycznie przyjętego przez widzów i krytyków serialu od 12 sierpnia będzie dostępny na DVD.


Najnowszy serial HBO dla całej rodziny opowiada o osieroconej dziewczynce i jej niezwykłych perypetiach w świecie równoległym, gdzie dusze znajdują się poza ciałem i przybierają postać mówiących zwierząt. Przez osiem wciągających odcinków śledzimy losy Lyry (Dafne Keen), która jako dziecko została porzucona w oksfordzkim Kolegium Jordana. Potrzebuje ona przygód poza wypełnionymi książkami salami uniwersyteckimi. Szukając zagubionego przyjaciela, trafia na ślad porywaczy dzieci. Rusza na niebezpieczną wyprawę, która zmieni jej życie.

Akcja serialu toczy się w świecie, w którym zwierzęta - odczuwające ludzkie emocje i mówiące ludzkim głosem - występują pod dwoma postaciami: dajmonów i pancernych niedźwiedzi. Każdy człowiek, który pojawia się w serialu ma swojego dajmona, który towarzyszy mu przez całe życie. Jego wygląd fizyczny odzwierciedla duszę i osobowość człowieka, którego jest częścią.  Dajmony przyjmują postać zwierząt, ale mają ludzkie głosy i inteligencję. W dzieciństwie każdy dajmon może przybierać postać dowolnego stworzenia, ale w pewnej fazie dorastania przybiera jedną, ostateczną postać, która odzwierciedla charakter związanej z nim osoby.

"Mroczne materie" to serial HBO oparty na epickiej, wielokrotnie nagradzanej trylogii fantasty Philipa Pullmana, uważanej za współczesne arcydzieło gatunku. Pierwsza część została wydana pod tym samym tytułem w 1995 roku i przetłumaczona na 40 języków. Szybko zdobyła tytuł bestsellera z wynikiem blisko dwudziestu milionów sprzedanych egzemplarzy.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU:


– Jak powstawały "Mroczne materie
– Przenoszenie "Mrocznych materii" na ekran 
– Tworzenie "Mrocznych materii
– Scenografia "Mrocznych materii
– Dajmony w "Mrocznych materiach
– James McAvoy: Grając Lorda Asriela 
Lin-Manuel Miranda: Grając Lee Scoresbyego 
Ruth Wilson: Grając panią Coulter 
Dafne Keen: Grając Lyrę Belacquę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones