Polska premiera "Szarlatana" Agnieszki Holland we Wrocławiu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Polska+premiera+%22Szarlatana%22+Agnieszki+Holland+we+Wroc%C5%82awiu-138519
Lato we Wrocławiu bez Festiwalu Nowe Horyzonty to zjawisko co najmniej egzotyczne. Nieprzerwanie od 2006 roku, na przełomie lipca i sierpnia, stolica Dolnego Śląska stawała się stolicą kina, gdzie premierowo pokazywano najważniejsze przeboje ze światowych festiwali oraz najnowsze dzieła filmowych mistrzyń i mistrzów. W tym roku Nowe Horyzonty zostały przeniesione na listopad, tworząc tym samym festiwalową lukę w pierwotnym terminie. Wspólnie z Gutek Film – wieloletnim partnerem NH – przygotowaliśmy jednak specjalne wydarzenie dla nowohoryzontowych widzów. 31 lipca o godz. 20:00 zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na polską premierę nowego filmu Agnieszki Holland.


Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem "Szarlatanem". Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara "W ciemności" i "Europy, Europy", a także "Obywatela Jonesa" i "Pokotu", gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo. (Pełny opis filmu jest dostępny TUTAJ).  

Bilety na premierę "Szarlatana" można kupić na stronie KNH oraz w kasach kina.

Nowe Horyzonty tournée | 25 lipca i 1 sierpnia


NH tournée to jeszcze jedna okazja, aby wypełnić nowohoryzontową lukę i poczuć festiwalową atmosferę jeszcze przed listopadem. 25 lipca i 1 sierpnia (soboty) zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na specjalne pokazy trzech festiwalowych hitów.

W programie tournée znajdą się tytuły znakomicie wpisujące się w ideę festiwalu i oddające jego niepodrabialną energię: "Przynęta", reż. Mark Jenkin – zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów, "Ema", reż. Pablo Larraín – nowe dzieło mistrza chilijskiego kina, z Gaelem Garcíą Bernalem w jednej z głównych ról, oraz "Liberté", reż. Albert Serra – najbardziej ekscentryczna propozycja ostatniej odsłony NH. 

Bilety na NH tournée dostępne są na stronie KNH i w kasach kina.