Polak odpowiada na zarzuty reżysera "Mission: Impossible"

Onet.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Polski+filmowiec+odpowiada+na+zarzuty+re%C5%BCysera+%22Mission%3A+Impossible%22-138839
Polak odpowiada na zarzuty reżysera "Mission: Impossible"
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zakończeniu sporu o most pilchowicki, który wg doniesień mediów miał zostać wysadzony na potrzeby nowej odsłony "Mission: Impossible". W obszernym oświadczeniu wydanym dla magazynu "Empire" reżyser Christopher McQuarrie zapewnił, że nigdy nie miał zamiaru zniszczyć polskiego zabytku. Wspomniał też o tajemniczym człowieku, który mimo braku kwalifikacji miał domagać się zaangażowania w produkcję. Rozpuszczenie plotek o planach zniszczenia mostu miało być jego zemstą za niespełnienie tego marzenia.

Dziś na portalu Wirtualna Polska ukazał się list będący odpowiedzią na zarzuty amerykańskiego reżysera. Jego autor, Andrew Eksner, polsko-amerykański filmowiec od 25 lat pracujący w Hollywood, twierdzi, że to on jest owym niewymienionym z nazwiska człowiekiem. Mężczyzna pisze, że jego intencje zostały opacznie zrozumiane. Według jego słów nie chciał zaszkodzić produkcji, a jedynie starał się przestrzec odpowiedzialne za nią studio Paramount Pictures przed połączeniem go z nielegalną działalnością. 

Za sytuację obwinia niekompetencję osób kierujących branżą filmową w Polsce, wierzy jednak, że dzięki odpowiednim działaniom Polska wkrótce stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem dla amerykańskich filmowców. Ma także nadzieję, że to nieprzyjemne doświadczenie nie zniechęci ekipy "Mission: Impossible 7" ani innych producentów do szukania lokalizacji w naszym kraju. 

List został opublikowany w dwóch wersjach językowych – po polsku i po angielsku. 
Udostępnij: