Tom Cruise to nie Harrison Ford - jego się nie odmładza?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mission%3A+Impossible%22+-+Tom+Cruise+mia%C5%82+by%C4%87+cyfrowo+od%C5%82modzony.-151450
Tom Cruise to nie Harrison Ford - jego się nie odmładza?
Twórcy "Mission: Impossible - Dead Reckoning" omal nie powędrowali szlakami "Indiany Jonesa i Artefaktu Przeznaczenia" i nie odmłodzili cyfrowo Toma Cruise'a. Początkowo film miała otwierać sekwencja rozgrywająca się w młodości Ethana Hunta w roku 1989. 

Młody Tom Cruise w "Dead Reckoning" - dlaczego zrezygnowano z tego pomysłu?W rozmowach z portalem GamesRadar+ oraz magazynem Total Film reżyser filmu Christopher McQuarrie mówił: To miał być klasyczny cold open, spora retrospekcja, w której mieliśmy zastosować cyfrowe odmładzanie (...) Zastanawialiśmy się czy to dobry pomysł, czy może kiepski. Podglądaliśmy referencje. Ostatecznie jednak, czułem, że nigdy nie skupiam się w tych sekwencjach na historii, na narracji, tylko cały czas myślę o aktorze, który naraz staje się kimś młodym. 

Myślę, że teraz wiemy już znacznie więcej - kontynuował reżyser - wiemy, jak zrobić to dobrze. Być może pobawię się tym konceptem w przyszłości. Nigdy nie mówię "nigdy". 

Wygląda zatem, że o decyzji zadecydował efekt "doliny niesamowitości", na który powoływał się również George Miller spytany o to, dlaczego nie odmłodził Charlize Theron do roli w nadchodzącej "Furiozie". Jeszcze trochę nam brakuje do doskonałości. Pomimo odważnych prób, częściowo udanych, dolina niesamowitości wciąż istnieje. Choć jesteśmy na granicy rozwiązania tego problemu. Zwłaszcza Japońscy developerzy gier wideo są blisko, dla reszty to wciąż całkiem szeroka dolina - mówił wówczas.

"Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One" - zwiastun
O czym opowiada "Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One"?W "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Poza Tomem Cruise'em, który ponownie wcieli się w Ethana Hunta, do swoich ról powrócą m.in. Simon Pegg (jako agent Benji Dunn), Rebecca Ferguson (jako Ilsa Faust) i Ving Rhames (jako Luther Stickell). Jednym z duchów przeszłości prześladujących głównego bohatera będzie grany przez Henry'ego Czerny'ego Eugene Kittridge. W jednej z ról pojawi się także Marcin Dorociński.

"Mission: Impossible" w podcaście "Mam parę uwag"Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o cyklu "Mission: Impossible": 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones