Ponad ćwierć miliona sprzedanych biletów na "Sztukę kochania"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ponad+%C4%87wier%C4%87+miliona+sprzedanych+bilet%C3%B3w+na+%22Sztuk%C4%99+kochania%22-121472
Twórcy filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" mają powody do radości. W premierowy weekend wyświetlania ich dzieło zgromadziło w kinach 267 922 widzów.


Łącznie z pokazami przedpremierowymi daje to 282 414 sprzedanych biletów.  Tym samym nowy film producentów "Bogów" otworzył się lepiej niż historia prof. Religi (której ostateczna widownia w box offisie wyniosła 2 264 803 widzów).

"Sztukę kochania" wyreżyserowała Maria Sadowska. W tytułową bohaterkę wcieliła się Magdalena Boczarska. Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones