Ponad 125 tysięcy widzów na "Sprawie Tomka Komendy"

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ponad+125+tysi%C4%99cy+widz%C3%B3w+obejrza%C5%82o+w+weekend+%22Spraw%C4%99+Tomka+Komendy%22-139416
Ponad 125 tysięcy widzów na "Sprawie Tomka Komendy"
Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" opowiadający prawdziwą historię Tomasza Komendy skazanego niesłusznie na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa, przyciągnął w ten weekend do kin 125 331 widzów. Obraz wyreżyserowany przez Jana Holoubka stał się tym samym najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. 

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to historia Tomasza Komendy, który w wieku 23 lat został oskarżony o morderstwo. Ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. 

W głównych rolach w filmie występują Piotr Trojan i Agata Kulesza

Co o filmie sądzą nasi redaktorzy – Łukasz Muszyński, Julia Taczanowska oraz Michał Walkiewicz – możecie sprawdzić w najnowszym odcinku Movie się. 

Udostępnij: