Gal Gadot nie zagra już Wonder Woman? Momoa wróci w innej roli?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Porz%C4%85dki+w+DC.+%22Wonder+Woman+3%22+skasowana.+Czy+Cavill+to+wci%C4%85%C5%BC+Superman+Momoa+zagra+Lobo-148744
Gal Gadot nie zagra już Wonder Woman? Momoa wróci w innej roli?
źródło: Materiały prasowe
Po tym jak James Gunn i Peter Safran zostali mianowani szefami DC Studios, nie ma chyba dnia bez nowych doniesień z ich obozu. Według najświeższych branżowych pogłosek nowe szefostwo DC odrzuciło przygotowywany przez Patty Jenkins projekt "Wonder Woman 3". Czy to oznacza koniec Gal Gadot w ikonicznej roli? Jaka przyszłość czeka aktorów, których w rolach herosów DC obsadził Zack Snyder - Jasona Momoę i Henry'ego Cavilla?  
 

"Wonder Woman 3" nie powstanie?
Gunn i Safran mają spotkać się z szefem Warner Bros. Discovery Davidem Zaslavem w przyszłym tygodniu, żeby omówić swoją wizję. Ich plan na najbliższe kilka lat DC nie został jeszcze zaakceptowany, ale niektóre jego szczegóły powoli zaczynają wychodzić na światło dzienne.
 
Na dzień dzisiejszy największą rewelacją jest potwierdzona przez szereg nieoficjalnych źródeł informacja, że "Wonder Woman 3" w reżyserii Patty Jenkins nie powstanie - a przynajmniej nie w formie, w jakiej dotąd planowano.

Jenkins podobno złożyła niedawno w studiu swój treatment napisany w duecie z Geoffem Johnsem. Gunn i Safran oraz zarządzający Warner Bros. Pictures Michael De Luca i Pamela Abdy powiedzieli jednak reżyserce, że jej projekt w obecnej formie nie pasuje do nowych (wciąż rozwijanych) planów. Studio Warner Bros. nie skomentowało tych doniesień.

Co ciekawe, Gadot we wtorek opublikowała na Twitterze podziękowania dla fanów. Napisała, że jest wdzięczna z szansy zagrania Wonder Woman i "nie może się doczekać, aż podzieli się z fanami kolejnym rozdziałem jej przygód". Nie jest jasne, czy aktorka była wówczas świadoma, że projekt "Wonder Woman 3" upadł.

Henry Cavill wróci czy nie wróci jako Superman?
Nie jest jasny status zbudowanego głównie przez Zacka Snydera uniwersum i obsadzonych przez niego aktorów. Henry Cavill i Jason Momoa mają podobno pojawić się epizodycznie w nadchodzącym "Flashu". Cavill podobno nakręcił swój materiał we wrześniu. Ale w studiu trwa rzekomo dyskusja, czy zachować tę scenę, jeśli miałaby dawać obietnicę, której Warner nie zamierza spełnić. Na chwilę obecną nie zapadła jeszcze decyzja, a "Flash" wciąż nie jest "zamkniętym" filmem.

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że w październiku Cavill wystąpił w scenie po napisach "Black Adama". Aktor ogłosił wówczas na Instagramie, że "oficjalnie wraca jako Superman". Faktycznie, studio planowało wówczas realizację sequela "Człowieka ze stali". Andy Muschietti, reżyser "Flasha", wyraził nawet zainteresowanie posadą reżysera. Obecni szefowie Warner Bros. Pictures, Michael De Luca i Pamela Abdy, podobno chcieli dać bohaterom Snydera jeszcze jedną szansę, być może nawet w formie kolejnego filmu o Lidze Sprawiedliwości. Ale to było przed zatrudnieniem Gunna i Safrana.


Jason Momoa to nie Aquaman, tylko... Lobo?Magazyn "The Hollywood Reporter" sugeruje, że ważną osobą może okazać się Jason Momoa - ale w innej roli. Jego "Aquaman i Zaginione Królestwo" (premiera: 25.12.2023) będzie ostatnim filmem zrealizowanym przez poprzedni zarząd DC. Według "The Hollywood Reportera" mówi się o tym, by Momoa powrócił na duży ekran nie jako Aquaman, tylko jako kosmiczny łowca nagród Lobo. Nie jest jednak jasne, na ile magazyn powtarza tu plotkę opartą na fanowskim castingu, a na ile studio bierze taką opcję na poważnie. Czas pokaże.

Pytanie, co z planami nowego zarządu, jeśli nadchodzące filmy "starego układu", "Shazam! Gniew bogów", "Flash", "Blue Beetle" oraz "Aquaman i Zaginione Królestwo", okażą się hitami?

Jedyna część DC nieobjęta planami Gunna i Safrana - przynajmniej na razie - to zakątek "Batmana" Matta Reevesa i Roberta Pattinsona. Reeves pisze scenariusz sequela, a w przygotowaniu jest serialowy spin-off o Pingwinie z Colinem Farrellem.

Podcast "Mam parę uwag": Omawiamy "Batmana" Matta ReevesaPosłuchajcie podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Batmanie" Matta Reevesa:Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones