Nie zagrał Supermana, bo jest gejem? Matt Bomer wspomina casting

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matt+Bomer+nie+zagra%C5%82+Supermana%2C+bo+jest+gejem-156099
Nie zagrał Supermana, bo jest gejem? Matt Bomer wspomina casting
źródło: Getty Images
autor: Variety
Znany z serialu "Białe kołnierzyki" i filmów "Odruch serca", "Maestro" oraz "Magic Mike" Matt Bomer zdradził, że miał swego czasu szansę na występ w roli Supermana. Aktor twierdzi jednak, że jego szanse poważnie osłabiła orientacja seksualna.
  

Matt Bomer miał szansę na rolę Supermana

Pomiędzy "Supermanem IV" (1987) z Christopherem Reeve'em a "Supermanem: Powrotem" (2006) z Brandonem Routhem kilkakrotnie próbowano nakręcić nowy film o Supermanie. Jednym z tych projektów był "Superman: Flyby". Scenariusz napisał J.J. Abrams, a za kamerą miał stanąć Brett Ratner lub McG. Matt Bomer opowiedział w podcaście "Awards Chatter" o swoim doświadczeniu z tym projektem.
    
Poszedłem na casting do filmu o Supermanie i zmieniło się to w miesięczne przesłuchanie. Testowano mnie raz za razem. Wyglądało na to, że reżyser upatrzył sobie mnie do roli, wspomina aktor.
  
Zapytany, czy jego seksualna orientacja miała wpływ na to, że nie dostał roli, Bomer odpowiedział: Z tego co rozumiem, tak. To był taki czas w przemyśle, kiedy wciąż można było wykorzystać przeciwko tobie coś takiego. Ale jak, kto i czemu – tego nie wiem.

Film ostatecznie nie powstał. Lata później Bomer wcielił się jednak w Człowieka ze Stali – użyczając mu głosu w animacji "Superman DCU: Wyzwolenie" (2013).
 

"Maestro" - zwiastun
O czym opowie nowy "Superman"?Premierę nowego "Supermana" zapowiedziano na 11 lipca 2025 roku. Będzie to pierwszy film (ale nie pierwsza produkcja w ogóle) nowego uniwersum DC tworzonego przez Jamesa Gunna i Petera Safrana. Pierwsza faza nosi tytuł "Gods and Monsters".    

Choć Gunn jest aktywny w mediach społecznościowych i wypowiada się o filmie, to jednak tak naprawdę niewiele wiemy o fabule. Podobno w tej wersji opowieści o Człowieku ze Stali zobaczymy świat, w którym wszyscy są przyzwyczajeni do widoku superbohaterów, którzy zrzeszeni są w grupie zwanej Authority. Film ma też nie być kolejną opowieścią o dorastaniu Supermana.

W obsadzie są David Corenswet (Superman), Nicholas Hoult (Lex Luthor), Terence Rosemore (Otis), Milly Alcock (Supergirl), Isabela Merced (Hawkgirl), Nathan Fillion (Green Lantern) i Rachel Brosnahan (Lois Lane).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones