Reżyserka "Wonder Woman" wraca do "Gwiezdnych wojen"

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patty+Jenkins%2C+re%C5%BCyserka+%22Wonder+Woman%22%2C+zn%C3%B3w+szykuje+%22Star+Wars%3A+Rogue+Squadron%22-154588
Reżyserka "Wonder Woman" wraca do "Gwiezdnych wojen"
Patty Jenkins, reżysera "Wonder Woman" i jej kontynuacji, była ostatnio gościnią podcastu "Talking Pictures". W czasie rozmowy ujawniła, że znów pracuje z Lucasfilm nad widowiskiem "Star Wars: Rogue Squadron".

Szwadron łotrów jednak ma Moc?Przypomnijmy, że udział Patty Jenkins w projekcie "Star Wars: Rogue Squadron" został po raz pierwszy ogłoszony w grudniu 2020 roku. Wtedy za scenariusz odpowiadał Matthew Robinson ("Miłość i potwory", "Dora i miasto złota").

Premiera filmu była zapowiedziana na grudzień 2023 roku. Jednak potem Patty Jenkins zaczęła pracować nad "Wonder Woman 3" i projekt trafił do zamrażarki. We wrześniu 2022 roku film został usunięty z kalendarza premier Disneya.

GettyImages-2002091729.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth


Jednak "Wonder Woman 3" nie powstało. Patty Jenkins w "Talking Pictures" ujawniła, że w ubiegłym roku wróciła do rozmów z Lucasfilm na temat "Rogue Squadron". Umowa na przygotowanie przez nią konspektu scenariuszowego została zawarta jeszcze przed wybuchem strajku scenarzystów.

Jenkins twierdzi, że wciąż pracuje nad tekstem. Kiedy przekaże go wytwórni, to od Lucasfilm będzie zależała decyzja, co dalej z nim zrobić.

Co wiemy o "Rogue Squadron"?Szczegóły widowiska "Star Wars: Rogue Squadron" nigdy nie zostały ujawnione. Sam tytuł sugeruje, że będzie to opowieść o elitarnej Eskadrze Łotrów, najsłynniejszej jednostce bojowej Sojuszu Rebeliantów i Nowej Republiki. W jej szeregach walczyli m.in. Luke Skywalker i Wedge Antilles.

Sama Jenkins kilka lat temu w jednym z wywiadów mówiła, że chce, by "Rogue Squadron" był "najlepszym filmem o pilotach myśliwców w historii". A w charakterze inspiracji zamierza wykorzystać doświadczenia swojego ojca, wojskowego pilota.

Zwiastun filmu "Wonder Woman 1984"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones