Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+serialowa+wersja+%22Cz%C5%82owieka%2C+kt%C3%B3ry+spad%C5%82+na+ziemi%C4%99%22-134113

Powstanie serialowa wersja "Człowieka, który spadł na ziemię"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: jp
  • Seriale
Alex Kurtzman i Jenny Lumet - odpowiednio: scenarzysta i producentka "Star Trek: Discovery" - przygotowują nową, serialową wersję "Człowieka, który spadł na ziemię". Projekt powstaje dla stacji CBS All Access.

GAC_ManWhoFellToEarth1.jpg

Pierwowzór powstał w 1976 roku w oparciu o powieść Waltera Tevisa. Za kamerą stanął Nicolas Roeg, a w roli głównej wystąpił David Bowie. Film opowiadał o obcym, który przybywa na Ziemię, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności, by zdobyć pozycję umożliwiającą mu uratowanie swojej macierzystej planety.

Kurtzman i Lumet będą showrunnerami serialu. Choć nikt nie dorówna Bowiemu, opowiedzenie tej historii w formie serialu pozwoli na szczegółową i zniuansowaną eksplorację konceptów przedstawionych w powieści, zapowiada prezes CBS TV Studios, David Stapf. Książka Tevisa dała nam Willy'ego Wonkę z innej planety i zapowiedziała wpływ, jaki mieli na nasz świat Steve Jobs czy Elon Musk. Serial opowie o następnym kroku w naszej ewolucji widzianym z perspektywy obcego, który, walcząc o przetrwanie swojego gatunku, musi nauczyć się, co to znaczy być człowiekiem.

zobacz też: