Produkcje Wajda Studio nominowane do nagród Grand Off

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Produkcje+Wajda+Studio+nominowane+do+nagr%C3%B3d+Grand+Off-100978
W tym roku dwie produkcje Wajda Studio zostały nominowane zostały do nagród Grand Off – Najlepsze Filmy Świata. W kategorii Najlepszy Film Fabularny jest to "Psubrat" Marii Zbąskiej (30-stka współprodukowana przez Studio Munka – SFP), a w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny "Joanna" Anety Kopacz. Oba filmy były rozwijane w ramach programów w Szkole Wajdy.
 

"Psubrat", będący luźną adaptacją opowiadania Etgara Kereta "Dziewczyna Corbiego" to przewrotna opowieść wigilijna z polskim blokowiskim w tle. W filmie zagrali Rafał Garnecki, Agnieszka KrukównaAndrzej ChyraMarek Kossakowski, Krzysztof Skonieczny oraz Mayu Gralińska Sakai.
 
Film "Joanna" opowiada historię Joanny Sałygi, autorki bloga "Chustka", która dla wielu czytelników stała się ikoną uważnego, szczęśliwego życia.
 
Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce . To także jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń kulturalnych dotyczących kina niezależnego na świecie. Misją Grand OFFu jest pokazać i wyróżnić najlepsze niezależne filmy świata oraz nagrodzić ich twórców.
Udostępnij: