Reżyser "Gniewu tytanów" uratował "Dr. Dolittle'a" z Downeyem Jr.

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Gniewu+tytan%C3%B3w%22+uratowa%C5%82+%22Dr.+Dolittle%27a%22+z+Downeyem+Jr.-132651
Jak wiadomo, w przyszłym roku do kin wejdzie wysokobudżetowe widowisko studia Universal Pictures "The Voyage of Doctor Dolittle". Jego reżyserem jest Stephen Gaghan. Okazuje się jednak, że autor "Syriany" nie poradził sobie z odpowiedzialnością związaną z realizacją widowiska opierającego się w dużej mierze na efektach specjalnych i studio potrzebowało pomocy aż dwóch reżyserów.


Pierwszym był Chris McKay ("LEGO BATMAN: FILM"), którego zadanie polegało na nadaniu właściwego kształtu fabule widowiska. Potem zatrudniony został Jonathan Liebesman ("Gniew tytanów" i "Wojownicze żółwie ninja"). To on pracował przez 21 dni na planie kręcąc dokrętki.

Gaghan był obecny podczas realizacji nowego materiału filmowego i podobno był uwzględniany w pracach na planie. Portal The Hollywood Reporter podaje również, że to jego nazwisko będzie widniało w napisach filmu w rubryce "reżyser".

O tym, że źle się dzieje z "The Voyage of Doctor Dolittle", wiadomo od jesieni. To wtedy Universal ogłosił, że film nie wejdzie do kin w kwietniu tego roku. Data premiery została przesunięta na przyszły rok.