Reżyser "Odlotu" nowym szefem Pixara

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Odlotu%22+nowym+szefem+Pixara-128728
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, w animacyjnych wytwórniach Disneya dojdzie do zmiany warty. John Lasseter, ojciec potęgi animacyjnej studia, żegna się z Pixarem i Disneyem. Jest to efekt oskarżeń o jego niestosowne zachowania wobec kobiet. Teraz Alan Horn, szef Walt Disney Studios, ogłosił, kto przejmie po Lasseterze pałeczkę.


Pixarem pokieruje Pete Docter. Ze studiem związany jest od 1990 roku i należał do grona osób odpowiedzialnych za fabuły wielu animowanych przebojów. Jako reżyser debiutował filmem "Potwory i spółka". Potem nakręcił nagrodzony dwoma Oscarami "Odlot". Jest też autorem "W głowie się nie mieści" (Oscar dla najlepszej pełnometrażowej animacji).

Z kolei pieczę nad Walt Disney Animation Studios powierzono Jennifer Lee. Z wytwórnią związana jest od 2011 roku, kiedy to została scenarzystką "Ralpha Demolki". Jej "Kraina lodu" zarobiła na świecie 1 276,5 mln dolarów, co jest najlepszym wynikiem filmu wyreżyserowanego przez kobietę w historii kina. Obecnie pracuje nad kontynuacją, która trafi do kin w przyszłym roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones