Reżyser "The Boys" za kamerą kontynuacji "Wodnego świata"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22The+Boys%22+za+kamer%C4%85+kontynuacji+%22Wodnego+%C5%9Bwiata%22-143333
Reżyser "The Boys" za kamerą kontynuacji "Wodnego świata"
Studio Davis Entertainment oraz wytwórnia Universal przygotowują serialową kontynuację filmu "Wodny świat" z Kevinem Costnerem w roli głównej.

Stanowisko reżysera projektu objął Dan Trachtenberg ("Cloverfield Lane 10", "The Boys"). Aktualnie trwają poszukiwania scenarzystów. Nieoficjalnie mówi się, że domem serialu może stać się serwis streamingowy Peacock.

Fabuła przedsięwzięcia trzymana jest w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że akcja show ma rozgrywać się dwie dekady po wydarzeniach z filmu.  Na razie nie ujawniono, czy Kevin Costner powróci na ekran.
 
Zrealizowany w 1995 roku "Wodny świat" rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której po stopnieniu wszystkich lodowców Ziemia zamieniła się w gigantyczny ocean. Ludzie, którym udało się przetrwać kataklizm, mieszkają na łodziach i sztucznych atolach. Do jednej z takich konstrukcji przybywa tajemniczy Żeglarz (Kevin Costner). Ma on do sprzedania kilogram ziemi, który wymienia na zapas słodkiej wody. Po dokonaniu transakcji mężczyzna chce opuścić kolonię, ale mieszkańcy odkrywają na jego szyi tajemnicze skrzela i zatrzymują go siłą. Wtedy pojawiają się oceaniczni piraci dowodzeni przez bezwzględnego Deacona (Dennis Hopper). W zamieszaniu wywołanym napadem, Żeglarzowi udaje się uciec. Pomagają mu Helen (Jeanne Tripplehorn) i jej podopieczna, Enola (Tina Majorino). Cała trójka opuszcza kolonię na pokładzie łodzi Żeglarza. Helen twierdzi, że Enola ma na plecach wytatuowaną mapę wskazującą drogę do legendarnego suchego lądu.

W dniu premiery "Wodny świat" był najkosztowniejszym filmem w dziejach kina. Widowisko sprzedało się jednak poniżej oczekiwań, a także spotkało się z chłodnym przyjęciem ze strony krytyków. W kolejnych latach zyskało jednak drugie życie na rynku kina domowego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones