Reżyser "Ulepszenia" za kamerą nowego "Green Horneta"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Ulepszenia%22+za+kamer%C4%85+nowego+%22Green+Horneta%22-146913
Reżyser "Ulepszenia" za kamerą nowego "Green Horneta"?
źródło: Materiały prasowe
Nowa wersja Zielonego Szerszenia znalazła reżysera? Leigh Whannell, twórca takich filmów jak m.in. "Niewidzialny człowiek" oraz "Ulepszenie", negocjuje posadę reżysera widowiska "The Green Hornet and Kato". Projekt powstaje dla studia Universal.

Kto nakręci "The Green Hornet and Kato"?Autorem scenariusza "The Green Hornet and Kato" jest David Koepp, który pracował przy takich przebojach jak m.in. "Park Jurajski" (1993), "Spider-Man" (2002) i "Azyl" (2002), a niedawno napisał "KIMI" (2022) dla Stevena Soderbergha.

GettyImages-1207296702.jpg Getty Images © Pablo Cuadra


Producenci od kilku tygodni spotykali się z potencjalnymi reżyserami, ale kiedy tylko Leigh Whannell wyraził zainteresowanie projektem, momentalnie trafił na szczyt listy kandydatów. W oczach Universala jego największym atutem jest fakt, że poprzedni film, który nakręcił dla studia, "Niewidzialny człowiek" (2020), zebrał przychylne recenzje i stał się przebojem. Jeśli Whannell podpisze kontrakt na realizację filmu, proces produkcyjny ruszy z kopyta.

Kim jest Green Hornet?Green Hornet to alter ego Britta Reida, wydawcy, który po godzinach przywdziewa zieloną maskę i walczy ze zbrodnią u boku swojego partnera Kato. Postać zadebiutowała w latach 30. w radiu i od tego czasu pojawia się w rozmaitych wersjach. W latach 60. powstał serial telewizyjny (z Bruce'em Lee w roli Kato), a w 2011 pełnometrażowy film z Sethem Rogenem w reżyserii Michela Gondry'ego.Leigh Wannell - kto to?Leigh Whannell to australijski scenarzysta i reżyser. Karierę w przemyśle filmowym zaczynał jako aktor, grając szereg ról epizodycznych. Przełomem była jednak jego współpraca z reżyserem Jamesem Wanem. Whannell pracował przy scenariuszach takich jego filmów jak m.in. "Piła", "Martwa cisza" i "Naznaczony". Za kamerą zadebiutował przy horrorze "Naznaczony: rozdział 3". Nakręcił też "Ulepszenie" oraz "Niewidzialnego człowieka".