Nowy "Wilkołak" od reżysera "Niewidzialnego człowieka"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Wilko%C5%82ak%22+od+re%C5%BCysera+%22Niewidzialnego+cz%C5%82owieka%22-138435
Nowy "Wilkołak" od reżysera "Niewidzialnego człowieka"?
Leigh Whannell nie rozstaje się z ekranowym uniwersum potworów wytwórni Universal. Twórca "Niewidzialnego człowieka" negocjuje posadę reżysera horroru "Wolfman", w którym główną rolę zagra Ryan Gosling.

Whannell nie tylko stanie za kamerą, ale również opracuje zarys fabuły, który później rozwiną scenarzystki Lauren Schuker Blum i Rebecca Angelo. Projekt określany jest jako "Wolny strzelec" z nadprzyrodzonym zwrotem akcji.

Oryginalny "Wilkołak" miał premierę w 1941 roku. Opowiadał on historię Larry'ego Talbota, który po długiej nieobecności powraca do walijskiego zamku swojego ojca, gdzie poznaje piękną kobietę. Odwiedzając wraz z nią cygańskie wesołe miasteczko, Talbot słyszy przerażającą wróżbę, która zwiastuje grożące mu niebezpieczeństwo. Złowroga przepowiednia zaczyna się spełniać, gdy zaatakowany przez wilka mężczyzna  przeobraża się w krwiożerczą bestię.

Nową wersję "Wilkołaka" (tak jak "Niewidzialnego człowieka") wyprodukuje dla Universalu specjalizujące się w realizacji niskobudżetowych filmów grozy studio Blumhouse.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones