Współtwórca "Piły" planuje "Ucieczkę z Nowego Jorku"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wsp%C3%B3%C5%82tw%C3%B3rca+%22Pi%C5%82y%22+planuje+%22Ucieczk%C4%99+z+Nowego+Jorku%22-131685
Współautor cyklów "Piła" i "Naznaczony" oraz twórca dreszczowca science fiction "UpgradeLeigh Whannell napisze scenariusz nowej wersji "Ucieczki z Nowego Jorku". Jeśli tekst spodoba się decydentom z wytwórni Fox, filmowiec otrzyma także najprawdopodobniej ofertę wyreżyserowania widowiska.


Prace nad remakiem klasycznego filmu Johna Carpentera trwają od kilku lat. Ostatnio nad fabułą utworu pracował Neil Cross ("Luther"), zaś do stanowiska reżysera przymierza się Robert Rodriguez.

Gdy przestępczość w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 400 procent, otoczona wielkim murem wyspa Manhattan stała się największym na świecie więzieniem o zaostrzonym rygorze. Policja i wojsko szczelnie otaczają wyspę. W środku nie ma strażników, tylko więźniowie w stworzonym przez siebie świecie. Zasady są proste. Kto raz tam trafi, już z stamtąd nie wychodzi. Samolot wiozący prezydenta Stanów Zjednoczonych zmuszony jest do awaryjnego lądowania na Manhattanie. Głowa państwa zostaje uprowadzona przez więźniów. Na jego ratunek rusza więzień Snake Plissken, były komandos i bohater wojenny, który w zamian za wykonanie misji ma otrzymać wolność.

Przypomnijmy, że na początku tego tygodnia Whannell podpisał również kontrakt na realizację nowej wersji "Niewidzialnego człowieka".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones