Ostatnie dni misjonarza od reżysera "Szybkich i wściekłych"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+serii+%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli%22+Justin+Lin+za+kamer%C4%85+filmu+%22The+Last+Days+of+John+Allen+Chau%22-149774
Ostatnie dni misjonarza od reżysera "Szybkich i wściekłych"
źródło: Getty Images
autor: Rodin Eckenroth
Po rozstaniu z serią "Szybcy i wściekli" reżyser Justin Lin poszukuje nowych projektów. Po ponad dekadzie pracy nad gigantycznymi widowiskami hollywoodzkimi twórca ma zamiar zrealizować mniejszy film o tytule "The Last Days of John Allen Chau".

"The Last Days of John Allen Chau" – kolejny projekt Justina LinaPodstawą scenariusza napisanego przez Bena Ripleya ("Kod nieśmiertelności", "Linia życia") jest artykuł opublikowany w "Outside Magazine".

Tytułowy bohater filmu to misjonarz, który wybiera się na Sentinel Północny, odizolowaną wyspę na Oceanie Indyjskim. To miejsce zamieszkania plemienia, które nie ma styczności ze współczesną cywilizacją. Lokalna ludność jest pod ścisłą ochroną, a nieuprawnieni ludzie mają zakaz wstępu na wyspę, ponieważ tubylcy są wrogo nastawieni do przybyszów. Opisywana na całym świecie próba nawrócenia Sentinelczyków to jego osobista ścieżka poszukiwania celu i życiowej przynależności.

GettyImages-591875594.jpg Getty Images © Emmanuel Wong


Lin jest również reżyserem ekranizacji mangi "One Punch Man", którą finansuje Sony. Oba projekty nie będą ze sobą kolidować, ponieważ studio chce dać twórcy możliwość pracy nad "The Last Days of John Allen Chau". Dopiero po ukończeniu mniejszego filmu mają rozpocząć się zdjęcia do widowiska o superbohaterze, który potrafi pokonać każdego wroga zaledwie jednym ciosem.

Justin Lin – projekty w HollywoodPrzez ostatnie lata Justin Lin stał się reżyserem z pierwszego szeregu hollywoodzkich twórców. Nakręcił pięć części serii: "Szybcy i wściekli: Tokio Drift", "Szybko i wściekle", "Szybcy i wściekli 5", "Szybcy i wściekli 6" oraz "Szybcy i wściekli 9". Ponadto w jego filmografii są m.in. "Better Luck Tomorrow", "Star Trek: W nieznane" i trzeci sezon serialu "Detektyw".

W kwietniu 2022 roku rozstał się ze stanowiskiem reżysera 10. odsłony serii "Szybcy i wściekli". Za kamerą stanął Louis Leterrier ("Iluzja", "Lupin").

Zwiastun filmu "Fast X"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones