Reżyser "Szybkich i wściekłych" za kamerą kinowej wersji "One Punch Man"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Szybkich+i+w%C5%9Bciek%C5%82ych%22+za+kamer%C4%85+kinowej+wersji+%22One+Punch+Man%22-146815
Reżyser "Szybkich i wściekłych" za kamerą kinowej wersji "One Punch Man"
Pod koniec kwietnia Justin Lin zrezygnował niespodziewanie ze stanowiska reżysera 10. części "Szybkich i wściekłych". Filmowiec szybko znalazł sobie jednak nowy projekt - ekranizację kultowej mangi "One Punch Man".    

"One Punch Man" - popkulturowy fenomenFilm powstaje dla wytwórni Sony. Autorami scenariusza są Scott Rosenberg i Jeff Pinkner ("Venom", "Jumanji: Przygoda w dżungli"). Stanowiska producentów piastują Avi Arad i Ari Arad ("Spider-Man", "Iron Man"). Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec roku. Studio liczy oczywiście na to, że film da początek nowej dochodowej serii.

Stworzona w 2009 roku manga "One Punch Man" opowiada historię Saitamy - superbohatera, który potrafi pokonać każdego wroga zaledwie jednym ciosem. Znudzony heros wyrusza więc w świat, aby znaleźć równego sobie przeciwnika. Jak się pewnie domyślacie, nie będzie to najłatwiejsze zadanie.  

Komiks o internetowym rodowodzie najpierw stał się viralem, a później - gdy już został wydany na papierze - światowym bestsellerem. Sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy, trafił na listę bestsellerów New Tork Timesa, zdobył nominacje do nagród Eisnera i Harveya, a na jego podstawie w 2015 roku powstało uwielbiane przez fanów anime.

Dlaczego Justin Lin nie nakręcił "Fast X"?Przypomnijmy: w maju Lin miał rozpocząć zdjęcia do 10. części "Szybkich i wściekłych". 26 kwietnia reżyser wydał jednak oświadczenie, w którym poinformował, że żegna się z cyklem. Ze wsparciem studia Universal podjąłem trudną decyzję, by zrezygnować z reżyserowania "Fast X", pozostając jednak jego producentem -  napisał Lin - Przez ponad 10 lat i pięć filmów udało nam się sfilmować najlepszych aktorów, najlepsze numery kaskaderskie i najlepsze pościgi samochodowe. Osobiście, jako dziecko azjatyckich imigrantów, jestem dumny z tego, że pomogłem zbudować jedną z najbardziej zróżnicowanych serii w historii kina. Zawsze będę wdzięczny wspaniałej obsadzie, ekipie i studiu za ich wsparcie i przyjęcie mnie do rodziny "Szybkich i wściekłych".   

GettyImages-1340781463.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth


Według nieoficjalnych informacji przyczyną rezygnacji Lina był jego konflikt z główną gwiazdą cyklu, Vinem Dieselem. Ostatecznie na stanowisku reżysera zasiadł Louis Leterrier ("Iluzja", "Lupin").

Justin Lin nakręcił pięć części serii: "Szybcy i wściekli: Tokio Drift", "Szybko i wściekle", "Szybcy i wściekli 5", "Szybcy i wściekli 6" oraz "Szybcy i wściekli 9". Ponadto w jego filmografii są m.in. "Better Luck Tomorrow", "Star Trek: W nieznane" i trzeci sezon serialu "Detektyw".

Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 9"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones