"Fast X" bez reżysera. Justin Lin opuszcza "Szybkich i wściekłych"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Fast+X%22+bez+re%C5%BCysera.+Justin+Lin+opuszcza+%22Szybkich+i+w%C5%9Bciek%C5%82ych%22-146273
"Fast X" bez reżysera. Justin Lin opuszcza "Szybkich i wściekłych"
źródło: Getty Images
autor: Todd Williamson
Dopiero co ruszyły zdjęcia do "Fast X", nowej części serii "Szybcy i wściekli", a film zdążył już stracić kierowcę. Justin Lin ustąpił z reżyserskiego stołka zaledwie kilka dni po tym, jak na planie padł pierwszy klaps.

Justin Lin - jaki jest powód jego odejścia?Justin Lin napisał scenariusz "Fast X" wspólnie z Danem Mazeau i pozostanie jego producentem. Jego odejście odbywa się za porozumieniem stron, ale podobno przyczyną rezygnacji reżysera są różnice twórcze.

GettyImages-1340781463.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth


Lin opublikował oświadczenie, w którym potwierdza swoje odejście:

Ze wsparciem studia Universal podjąłem trudną decyzję, by zrezygnować z reżyserowania "Fast X", pozostając jednak jego producentem. Przez ponad 10 lat i pięć filmów udało nam się sfilmować najlepszych aktorów, najlepsze numery kaskaderskie i najlepsze pościgi samochodowe. Osobiście, jako dziecko azjatyckich imigrantów, jestem dumny z tego, że pomogłem zbudować jedną z najbardziej zróżnicowanych serii w historii kina. Zawsze będę wdzięczny wspaniałej obsadzie, ekipie i studiu za ich wsparcie i przyjęcie mnie do rodziny "Szybkich i wściekłych".

Zdjęcia do "Fast X" już się rozpoczęły i mają trwać. W najbliższym czasie będzie pracować jednak jedynie tzw. "druga ekipa", kręcąc dodatkowe materiały. Główną ekipę czeka krótka przerwa, w trakcie której producenci będą szukać zastępstwa. Nie ma to jednak potrwać długo i podobno są już kandydaci na miejsce Lina.

Justin Lin - weteran serii "Szybcy i wściekli"Justin Lin nakręcił pięć części serii: "Szybcy i wściekli: Tokio Drift", "Szybko i wściekle", "Szybcy i wściekli 5", "Szybcy i wściekli 6" oraz "Szybcy i wściekli 9". Ponadto w jego filmografii są m.in. "Better Luck Tomorrow", "Star Trek: W nieznane" i trzeci sezon serialu "Detektyw".

"Fast X" - co wiemy o filmie?Fabuła najnowszej odsłony serii pozostaje oczywiście tajemnicą. Wiemy jednak, że przed kamerę powrócą starzy znajomi: Vin Diesel, Tyrese Gibson, Ludacris, Michelle Rodriguez i Sung Kang. Zobaczymy jednak również nowe twarze: do uniwersum "Szybkich i wściekłych" dołączą Jason Momoa ("Diuna"), Brie Larson ("Kapitan Marvel") oraz Daniela Melchior ("Legion samobójców: The Suicide Squad").

Premierę zapowiedziano na 19 maja 2023.

Najlepsze sceny akcji w serii "Szybcy i wściekli"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones