Reżyserka "Jessiki Jones" robi film o kolejnej bohaterce Marvela

Variety / autor: Łukasz Muszyński /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyserka+%22Jessiki+Jones%22+robi+film+o+kolejnej+bohaterce+Marvela-137840
Reżyserka "Jessiki Jones" robi film o kolejnej bohaterce Marvela
Wytwórnia Sony nie ustaje w próbach tworzenia ekranowego uniwersum zbudowanego wokół Spider-Mana oraz innych bohaterów komiksów Marvela, do których posiada prawa. Jak donosi dziennik Variety", doświadczona telewizyjna reżyserka S.J. Clarkson ("Jessica Jones") pracuje aktualnie nad filmem skupionym na jednej z kobiecych postaci.

Według niepotwierdzonych na razie informacji, bohaterką widowiska może zostać Madame Web. Pojawiła się ona po raz pierwszy na kartach komiksów w 1980 roku. Cassandra Webb jest  niewidomą starszą kobietą podtrzymywaną przy życiu przez niezwykle skomplikowany system urządzeń przypominający pajęczą sieć. Bohaterka potrafi przepowiadać przyszłość i wpływać na myśli osób przebywających w jej otoczeniu. Na życie zarabia jako wróżka. Swego czasu Peter Parker skorzystał z pomocy Madame, gdy kryminaliści porwali wydawczynię gazety Daily Globe.

Wytwórnia ma już listę kandydatek do zagrania głównej roli. Są na niej m.in. Charlize Theron oraz Amy Adams. Na razie nikt nie usiadł jednak do stołu negocjacyjnego.

Przypomnijmy, że na premierę wciąż czekają "Morbius" i "Venom 2". Oba filmy miały zadebiutować na ekranach w tym roku, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przerzucone na przyszły rok. Jesienią 2021 do kin powinien trafić także trzeci "Spider-Man".
Udostępnij: