Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Powi%C4%99ksza+si%C4%99+obsada+prequela+%22Gry+o+tron%22-131352

Powiększa się obsada prequela "Gry o tron"

  • Deadline
  • autor: łm
  • Seriale
Naomi Ackie ("Star Wars: Episode IX"), Denise Gough ("Guerrilla"), Jamie Campbell Bower ("Sweeney Todd"), Sheila Atim ("Rozpustnice"), Ivanno Jeremiah ("Black Mirror"), Georgie Henley ("Opowieści z Narnii"), Alex Sharp ("Aż do kości") i Toby Regbo ("Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda") dołączyli do obsady pilota serialu będącego prequelem "Gry o tron".

1.jpg


Pierwszy odcinek wyreżyseruje S.J. Clarkson pracująca wcześniej m.in. przy "The Defenders" i "Jessice Jones". W jej CV znajdziemy również przygotowywaną przez Paramount czwartą część cyklu "Star Trek".

Prequel"Gry o tron" to "kronika upadku złotej ery bohaterów, opowieść o najczarniejszej godzinie. Tylko jedna rzecz jest pewna: od przerażających tajemnic z historii Westeros przez prawdziwą genezę Białych Wędrowców po sekrety Wschodu i legendarnych Starków - to nie jest historia, którą wydaje nam się, że znamy".

Stanowisko showrunnera piastuje Jane Goldman ("Kingsman", "Kick-Ass"). Producentem show jest również autor literackiego pierwowzoru "Gry", George R.R. Martin. Jedną z głównych głównych ról zagra Naomi Watts.

zobacz też: