Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Reboot+%22Pirat%C3%B3w+z+Karaib%C3%B3w%22+l%C4%85duje+na+nieznanych+wodach-131878

Reboot "Piratów z Karaibów" ląduje na nieznanych wodach

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy o planach Disneya odświeżenia cyklu "Piraci z Karaibów". Po słabych wynikach "Zemsty Salazara" szef Walt Disney Studios Motion Pictures Sean Bailey uznał, że trzeba zmienić kurs. Dlatego też zatrudnił do przygotowania fabuły scenarzystów "Deadpoola" Rhetta Reese'a i Paula Wernicka. Jak się jednak okazuje, panowie zbyt długo nie zagrzali w Disneyu miejsca. Portal Deadline podaje, że nie są oni już scenarzystami szóstej odsłony przebojowego cyklu.

piraci.jpg


Na razie nie znamy przyczyn takiej decyzji Reese'a i Wernicka. Nie wiadomo też, jaki los czeka jeden z najbardziej kasowych cykli w bibliotece Disneya. Deadline podaje, że dochodzą do niego sprzeczne informacje. Według części z nich Bailey szuka nowych scenarzystów, którzy wpompują w cykl świeżą krew. Inni sugerują, że przynajmniej przez najbliższe kilka lat projekt nie zostanie ruszony.

"Piraci z Karaibów" powstali na bazie atrakcji z jednego z parków rozrywki Disneya. Film okazał się wielkim przebojem, a widzowie pokochali Kapitana Sparrowa w interpretacji Johnny'ego Deppa. Powstały więc cztery kinowe kontynuacje, które zarobiły na świecie 4,5 miliarda dolarów. "Zemsta Salazara" sprzedała się poniżej oczekiwań, uzyskując najgorszy wynik spośród wszystkich sequeli (794,9 mln dolarów).

zobacz też: