"Piraci z Karaibów", kurs na reboot!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Piraci+z+Karaib%C3%B3w%22%2C+kurs+na+reboot-130454
Disney przymierza się do realizacji rebootu kasowego cyklu "Piraci z Karaibów". Szefostwo wytwórni spotkało się w tej sprawie ze scenarzystami "Deadpoola", Rhettem Reese'em i Paulem Wernickiem.

 

Nad powstaniem kolejnego filmu będzie czuwać związany z serią od samego początku producent Jerry Bruckheimer. Na razie nie wiadomo, czy wstęp na pokład otrzyma Johnny Depp, który dzięki roli kapitana Jacka Sparrowa stał się jedną z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych hollywoodzkich gwiazd.

Pomiędzy 2003 a 2017 rokiem do kin trafiło pięć części "Piratów z Karaibów". Zarobiły one w sumie 4,5 mld dolarów. Zeszłoroczna "Zemsta Salazara" była jednak dowodem na to, że seria traci wiatr w żaglach. Film sprzedał się w USA poniżej oczekiwań, ponadto zgarnął trzy nominacje do Złotych Malin.  

W filmografii Reese'a i Wernicka prócz "Deadpoola" oraz jego kontynuacji znajdziemy także horror komediowy "Zombieland", horror science fiction "Life", a także film akcji "6 Underground", który reżyseruje Michael Bay.