Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Bay+urz%C4%85dzi+robokalips%C4%99-127358

Michael Bay urządzi robokalipsę

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Michael Bay może zapowiadać, że nie stanie już za kamerą kolejnej części "Transformers", to jednak nie oznacza, że ma dość widowisk o robotach. Reżyser właśnie ujawnił dwa swoje projekty i jednym z nich jest "Robopocalypse".

GettyImages-699010336.jpg
Getty Images © Timothy Hiatt


Będzie to ekranizacja powieści Daniela H. Wilsona wydanej w Polsce pod tytułem "Robokalipsa". Pierwotnie za kamerą miał stanąć Steven Spielberg, a widowisko zostało zapowiedziane jeszcze w 2010 roku. Jednak inne projekty reżysera nie pozwalały mu się zająć ekranizacją. Spielberg pozostanie związany z "Robopocalypse". Będzie bowiem producentem całości.

Nagle przestają działać wszystkie telefony i Internet. Z nieba spadają samoloty, a pozbawione kierowców samochody rozpoczynają polowania na ludzi. Coś przejmuje kontrolę nad komputerami, maszynami, elektrowniami i obroną wojskową. Co się stanie, gdy cała technologia zwróci się przeciwko nam? Czy istnieje sposób, by pokonać wroga, którego sami stworzyliśmy? [źródło: ksiazki.wp.pl]

Na "Robopocalypse" jednak jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. Wcześniej bowiem Michael Bay zamierza nakręcić "6 Underground".

Ten projekt oparty jest na oryginalnym pomyśle scenarzystów obu części "Deadpoola" Paula Wernicka i Rhetta Reese'a, którzy przygotują fabułę i będą producentami wykonawczymi. Szczegóły nie są na razie ujawniane. Wiemy, że zdjęcia rozpoczną się latem, a film wejdzie do kin rok później.

zobacz też: